ThinkApple poleca – aplikacja tygodnia: Auto Guardian

by Dawid Olczak on 26 czerwca 2017

Jeśli kiedykolwiek szukaliście ciekawych aplikacji w App Store to wiecie, że przekopywanie się przez gąszcz programów nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Owszem, na aplikacje typu 1Password czy Things 3 natkniemy się w ciągu kilku sekund, ale istnieje jeszcze cała masa innych mniej znanych i równie interesujących programów. Od dzisiaj w każdy poniedziałek będziemy wyszukiwać i rekomendować Wam te najbardziej godne uwagi, żebyście w spokoju mogli oddać się ciekawszym czynnościom.

berrolia

Auto Guardian

Twórcą aplikacji polecanej w tym tygodniu jest polski deweloper Bartosz Brzozowski i jest to jego pierwsze „dziecko” w App Store.

Jak pisze Bartosz:

Pomysł na aplikację zrodził się w mojej głowie jakieś 5-6 lat temu, po zakupie mojego pierwszego samochodu, gdy podczas jazdy ukazała mi się na desce rozdzielczej „tajemnicza” kontrolka (żółta, migająca „sprężynka”) i właśnie wtedy zdałem sobie sprawę, że posiadam instrukcje obsługi samochodu wyłącznie w języku włoskim i nie mam pojęcia co tam jest napisane…

Jak już się pewnie domyślacie, aplikacja Bartosza to spis kontrolek samochodowych i wyjaśnienie, co oznacza każda z nich. Z pewnością przyda się to każdemu kierowcy.

Pond 130 kontrolek, których opisy znalazły się w aplikacji, zostało podzielonych na pięć grup:

  • czerwone – poważna awaria
  • żółte – istotna usterka
  • zielone – kontrolki informujące
  • niebieskie – kontrolki informujące
  • białe – kontrolki informujące

Dzięki nim szybko i w wygodny sposób dowiemy się, co aktualnie może się dziać z naszym pojazdem. Koniec z zastanawianiem się “Cóż to za dziwna kontrolka wyświetla mi się na desce rozdzielczej?”.

Auto Guardian posiada jeszcze parę innych, ciekawych funkcjonalności:

  • możemy bezpośrednio z aplikacji w szybki i wygodny sposób wysłać (np. naszemu mechanikowi) zdjęcie naszej kontrolki i dopytać o szczegóły;
  • możliwość wysłania naszej lokalizacji w formie linku czy klikalnej wizytówki bezpośrednio z aplikacji (chyba nie muszę nikogo przekonywać że jest to przydatna funkcja).

Bartek Brzozowski ciągle rozwija swoją aplikację i dodaje nowe funkcje, takie jak wsparcie dla języka angielskiego, obsługa 3D Touch, nie zapomniał również o najnowszym iPadzie Pro 10.5 cala. W najbliższych dniach powinna pojawić się kolejna aktualizacja, wprowadzająca m.in. obsługę języka rosyjskiego.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie aplikacji.

Auto Guardian – Car warnings lights możecie kupić w App Store za 4,99 zł. Wydaje mi się że jest to naprawdę niewielka kwota, jak na tak przydatną aplikację.

Przeczytaj też:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Dawid Olczak

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku. Miłośnik dobrej muzyki i książek fantasy, wieczny optymista od dziewięciu lat nieprzerwanie podróżujący po kraju.
Dawid Olczak

Latest posts by Dawid Olczak (see all)

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: