ThinkApple poleca – aplikacja tygodnia: Auto Guardian

Dawid Olczak   26 czerwca 2017

Jeśli kiedykolwiek szukaliście ciekawych aplikacji w App Store to wiecie, że przekopywanie się przez gąszcz programów nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Owszem, na aplikacje typu 1Password czy Things 3 natkniemy się w ciągu kilku sekund, ale istnieje jeszcze cała masa innych mniej znanych i równie interesujących programów. Od dzisiaj w każdy poniedziałek będziemy wyszukiwać i rekomendować Wam te najbardziej godne uwagi, żebyście w spokoju mogli oddać się ciekawszym czynnościom.

berrolia

Auto Guardian

Twórcą aplikacji polecanej w tym tygodniu jest polski deweloper Bartosz Brzozowski i jest to jego pierwsze „dziecko” w App Store.

Jak pisze Bartosz:

Pomysł na aplikację zrodził się w mojej głowie jakieś 5-6 lat temu, po zakupie mojego pierwszego samochodu, gdy podczas jazdy ukazała mi się na desce rozdzielczej „tajemnicza” kontrolka (żółta, migająca „sprężynka”) i właśnie wtedy zdałem sobie sprawę, że posiadam instrukcje obsługi samochodu wyłącznie w języku włoskim i nie mam pojęcia co tam jest napisane…

Jak już się pewnie domyślacie, aplikacja Bartosza to spis kontrolek samochodowych i wyjaśnienie, co oznacza każda z nich. Z pewnością przyda się to każdemu kierowcy.

Pond 130 kontrolek, których opisy znalazły się w aplikacji, zostało podzielonych na pięć grup:

  • czerwone – poważna awaria
  • żółte – istotna usterka
  • zielone – kontrolki informujące
  • niebieskie – kontrolki informujące
  • białe – kontrolki informujące

Dzięki nim szybko i w wygodny sposób dowiemy się, co aktualnie może się dziać z naszym pojazdem. Koniec z zastanawianiem się “Cóż to za dziwna kontrolka wyświetla mi się na desce rozdzielczej?”.

Auto Guardian posiada jeszcze parę innych, ciekawych funkcjonalności:

  • możemy bezpośrednio z aplikacji w szybki i wygodny sposób wysłać (np. naszemu mechanikowi) zdjęcie naszej kontrolki i dopytać o szczegóły;
  • możliwość wysłania naszej lokalizacji w formie linku czy klikalnej wizytówki bezpośrednio z aplikacji (chyba nie muszę nikogo przekonywać że jest to przydatna funkcja).

Bartek Brzozowski ciągle rozwija swoją aplikację i dodaje nowe funkcje, takie jak wsparcie dla języka angielskiego, obsługa 3D Touch, nie zapomniał również o najnowszym iPadzie Pro 10.5 cala. W najbliższych dniach powinna pojawić się kolejna aktualizacja, wprowadzająca m.in. obsługę języka rosyjskiego.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie aplikacji.

Auto Guardian – Car warnings lights możecie kupić w App Store za 4,99 zł. Wydaje mi się że jest to naprawdę niewielka kwota, jak na tak przydatną aplikację.

Przeczytaj też:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: