ThinkApple poleca – gry na weekend: Splitter Critters i Chopping Wood With My Dad Simulator

Dawid Olczak   23 czerwca 2017

Nudzisz się przed weekendem i nie wiesz jak zabić nudę? Nie masz ochoty ruszać się z domu, albo po prostu chcesz się odprężyć? Chciałbyś rozerwać się przy ciekawej grze, ale nie masz żadnego pomysłu?

Jeśli tak, to dobrze się składa, ponieważ od dzisiaj w każdy piątek będziemy Wam polecać dwie wybrane przez nas gry na iOS, którym według nas warto poświecić trochę wolnego czasu. Będą to tytuły mniej lub bardziej znane. Jedna z polecanych gier zawsze będzie darmowa, a na drugą będzie trzeba wydać kilka złotych.

berrolia

Na pierwszy ogień

Splitter Critters

Pierwszym tytułem który chciałbym Wam polecić na zbliżający się weekend jest Splitter Critters, który został wyróżniony na Apple Design Awards 2017.

Gra stworzona przez RAC7 Games, choć na pozór prosta, jest tak na prawdę dość wymagająca i zmusza nas do głębszego przemyślenia podejmowanych kroków.

Rozgrywka

Co jest takiego wciągającego w Splitter Critters, że postanowiłem Wam o niej napisać? Wygląda jak wiele innych gierek tego typu, fajna grafika i animacje, muzyka lecąca w tle też jest niczego sobie, na pozór nic jej nie wyróżnia.

Jednak to, co jest w niej innowacyjnego, to sposób sterowania, który ma doprowadzić małe ufoludki do ich statku kosmicznego. Nie sterujemy tu małymi „potworkami” (które samopas chodzą po planecie), lecz przecinamy ekran i przesuwamy go w taki sposób, by małe stworki mogły dostać się do swojego pojazdu po równej powierzchni.

Oczywiście pierwsze planety są dość proste, wystarczy przeciąć ekran w pionie i odpowiednio go ustawić. Jednak im dalej, tym coraz trudniej i ekran musimy przecinać w pionie, poziomie czy też po ukosie, nie zapominając, że przecięcia trzeba ustawić w odpowiedni sposób.

Dojście do ostatniego poziomu naprawdę nie jest takie proste, jak może się początkowo wydawać i czasami trzeba na chwilę przystanąć i przemyśleć wszystkie możliwe ruchy, których ilość jest niestety ograniczona.

Podsumowane

Jeśli macie wolne 13,99 zł warto rozważyć zakup tej gry, która może umilić wam podróż autobusem, metrem itp. oraz na pewno będzie wam (na trudniejszych poziomach) stawiać ciekawe wyzwania.

Splitter Critters można ściągnąć z App Store na iPhone’a, iPada oraz iPoda touch.

Chopping Wood With My Dad Simulator

„Jednoklikacz”, jak go określił nasz redakcyjny kolega @melangue jest grą, którą ściągamy by się „odmóżdżyć” i trochę pośmiać.

Gra polega na pomaganiu naszemu tacie w rąbaniu drewna – my kładziemy mu klocek do rozłupania, a on uderza siekierą. Zasady gry są naprawdę banalne: musimy podstawić kawałek drewna i jak najszybciej zabrać ręce, bo inaczej zostaną nam odrąbane.

Za każdy dobrze rozłupany klocek dostajemy punkt. Żeby jednak nie było zbyt łatwo, „rąbacz” nie jest do końca trzeźwy i – jak możecie się domyślić – jest raczej mało przewidywalny.

Gra, choć prosta, wymaga od nas naprawdę dużego skupienia i refleksu.

Chopping Wood With My Dad Simulator jest dostępny za darmo jest w App Store na iPhone’a, iPada oraz iPoda touch.

***

Dajcie znać, co myślicie o rozpoczęciu naszej nowej serii “Polecamy na weekend”. Jeśli ściągnęliście którąś z polecanych przez nas gier, pochwalnie się wynikami. A jeśli macie jakieś ciekawe propozycje na następny tydzień, odezwijcie się do nas na Twitterze lub Facebooku.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: