Dopasuj meble do swojego pokoju bez wychodzenia z domu – Ikea przygotowuje aplikację AR we współpracy z Apple

Michał Liczbik   20 czerwca 2017

Po zapowiedzeniu ARKit na WWDC, świat zaczął snuć spekulacje do czego to doprowadzi. Na naszej stronie i czy naszym Twitterze możecie znaleźć kilka ekscytujących przykładów udostępnionych przez developerów. Ikea chce pójść o krok dalej i dać nam możliwość bardzo praktycznego wykorzystania AR.

berrolia

Menedżer firmy – Michael Valdsgaard – w rozmowie z portalem Digital.di twierdzi, że będzie to pierwsze narzędzie do podejmowania rzetelnych decyzji zakupowych. O co w nim chodzi? Gigant chce we współpracą z firmą z Cupertino zrobić aplikację opierającą się na AR, która umożliwi nam dokładne obejrzenie mebli bez wychodzenia z domu. Wykorzystując iPhone’a lub iPada będziemy mogli np. sprawdzić, jak dany model kanapy czy stołu w danym kolorze wyglądałby w naszym salonie.

Co prawda Ikea od dawna posiada już aplikację wykorzystującą rzeczywistość rozszerzoną, ale teraz, dzięki współpracy z Apple i wykorzystaniu ARKit chce ją wznieść na zupełnie inny poziom. Nowa aplikacja ma zapewnić milimetrową precyzję, odpowiednią skalę produktu i idealnie dopasowane oświetlenie.

Na początku w aplikacji ma się znaleźć 500 – 600 produktów. W przyszłości nowe meble mają się pojawiać najpierw w aplikacji, a dopiero potem trafią do sklepów.

Sam pomysł nie jest nowatorski. Podobnie reklamuje się zaprezentowana w applowskim reality show “Planet of The Apps” aplikacja Pair. Nie robiła ona tego jednak doskonale, jak i nie wspierała mebli z Ikei.

Powodów do radości jest wiele. Współpraca z Apple przyniesie z pewnością wiele korzyści zarówno Ikei, jak i nam samym – kto z nas nie chciałby przed zakupem sprawdzić, jak mebel będzie się komponował z innymi?

Rzecz ta oczywiście będzie miała zastosowanie nawet w tak omijanym kraju jak Polska. Sieć Ikea to jedna z najczęściej wybieranych sieci w naszym kraju, a dzięki tej aplikacji może powiększyć grono kupujących.

Aplikacja ma mieć swoją premierę jesienią, wraz z finalną wersją iOS 11. Pozostaje nam tylko czekać i liczyć, że kolejki w Ikei się nie wydłużą.

300x300-oslo

Może Cię zainteresować: 

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Digital.di

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Michał Liczbik

Uczeń technikum informatycznego. Maniak technologii. Z nadzieją, że wiele się jeszcze w życiu nauczy, i że jego teksty będą warte poświęconego czasu.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: