Raport: iPhone 8 mocno opóźniony, w tym roku praktycznie nie do dostania

Tomek Czech   17 lipca 2017

Według Economic Daily News (za Digitimes), premiera iPhone 8 mocno się opóźni – masowa produkcja zacznie się dopiero w listopadzie lub nawet w grudniu i początkowo dostępność nowego telefonu będzie bardzo ograniczona.

Według chińskiego dziennika, powodem opóźnienia są problemy z produkcją nowego flagowca z Cupertino, z którym borykają się dwaj najwięksi partnerzy Apple, w których fabrykach składane są iPhone’y – Foxcconn i Pegatron. Ten pierwszy ma wyprodukować około 95% modeli iPhone’a 8 oraz niewielką ilość egzemplarzy iPhone’a 7s i 7s Plus. Pegatron będzie produkował przede wszystkim 4,7-calowe iPhone’y 7s. Produkcją 5,5-calowego iPhone’a 7s Plus ma się zająć Wistron.

berrolia

Jeśli masowa produkcja iPhone’a 8 rzeczywiście ruszy dopiero w listopadzie lub w grudniu, telefon trafiłby do sprzedaży najwcześniej w połowie grudnia i byłby prawie nie do dostania przed końcem roku. Już wcześniej pojawiały się doniesienia, że nowy flagowiec z Cupertino może być dostępny dopiero na początku 2018 r.

Economic Daily News podaje też, że produkcja iPhone’a 7s i 7s Plus wystartuje w sierpniu, 1-2 miesiące później, niż w poprzednich latach, w związku z czym te modele też mogą pojawić się w sprzedaży z pewnym opóźnieniem. Ale do tej informacji musimy podejść z większą nieufnością – wiele raportów wskazywało, że w poprzednich latach masowa produkcja nowych iPhone’ów startowała właśnie w sierpniu. Jest więc całkiem prawdopodobne, że 7s i 7s Plus trafią na rynek jeszcze przed końcem września.

Wielu obserwatorów twierdzi, że mimo opóźnienia w produkcji, wszystkie trzy tegoroczne iPhone’y zostaną tradycyjnie zaprezentowane przez Apple na wrześniowej konferencji.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: