iPhone 8: Touch ID w przycisku Power? Raczej nie

Tomek Czech   14 czerwca 2017

Apple otrzymało właśnie patent na czytnik linii papilarnych umieszczony w jednym z fizycznych przycisków telefonu. Załączone do wniosku patentowego ilustracje wskazują, że oprócz fizycznego przycisku Home, w którym Touch ID znajduje się od czterech lat, skaner linii papilarnych mógłby być też wbudowany w przycisk Power (Włącz/Wyłącz).

berrolia

Czy to oznacza, że w tym właśnie miejscu pojawi się Touch ID w iPhonie 8? Raczej nie. Telefon nie będzie posiadał fizycznego przycisku Home, więc Apple musi znaleźć inną lokalizację dla czytnika linii papilarnych. Wiemy, że testowali prototyp nowego iPhone’a z Touch ID umieszczonym z tyłu obudowy, najnowszy patent wskazuje, że badają też możliwość umieszczenia go w przycisku Power.

Nie ma jednak wątpliwości, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wbudowanie go po prostu w ekran. Apple od dawna nad tym pracuje, ale klika razy słyszeliśmy, że napotkało wiele przeszkód natury technologicznej i produkcyjnej, dlatego musieli mieć przygotowany plan B. Z ostatnich raportów wynika jednak, że problemy udało się rozwiązać i Touch ID będzie najprawdopodobniej umieszczony w ekranie iPhone’a 8.

Ale pojawiają się też głosy, że Touch ID może w ogóle zniknąć z iPhone’a i zostać zastąpiony przez skaner tęczówki oraz system rozpoznawania twarzy. Twierdzą tak m.in. analitycy J.P. Morgan, takiej opcji nie wyklucza też Ming-Chi Kuo.

Premiera trzech nowych iPhone’ów – 7s, 7s Plus i 8 (X/Edition/Pro) – spodziewana jest we wrześniu. Topowy model z wyświetlaczem OLED może jednak trafić do sprzedaży z opóźnieniem (mniejszym lub większym).

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Podsumowanie WWDC 2017.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Patently Apple

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: