Ming-Chi Kuo: iPhone 8 nie będzie posiadał Touch ID

Tomek Czech   3 lipca 2017

Kilka godzin temu pojawiły się informacje, że według analityka Ming-Chi Kuo, iPhone 8 może nie mieć Touch ID wbudowanego w ekran. MacRumors uzyskało jednak dostęp do pełnego raportu Kuo – według niego, nowy iPhone w ogóle nie będzie posiadał czytnika linii papilarnych.

berrolia

Analityk wymienia dwa powody:

  • nowy dizajn z wyświetlaczem edge-to-edge nie pozwala na użycie obecnego, dotykowego czytnika linii papilarnych;
  • Touch ID wbudowany w ekran nie działa jeszcze najlepiej – jego “wydajność” (szybkość i nieomylność?) wciąż nie jest na zadowalającym poziomie.

Najwyraźniej Kuo w ogóle nie przewiduje możliwości umieszczenia skanera linii papilarnych w innym miejscu niż wyświetlacz.

Analityk twierdzi za to, że iPhone 8 będzie wyposażony w służącą do rozpoznawania twarzy technologię 3D Sensing, która może zastąpić Touch ID. Wiele razy wspominał też o tym, że nowy flagowiec z Cupertino będzie posiadał również skaner tęczówki.

Dobra wiadomość – szybsza premiera iPhone’a 8

Takie obrót spraw może mieć też dobrą stronę – według analityka, porzucenie pomysłu wbudowania Touch ID w ekran spowoduje, że nie będzie już więcej opóźnień w produkcji iPhone’a 8, w związku z czym nie będzie dalszego opóźnienia premiery telefonu.

Kuo potwierdza swoje wcześniejsze prognozy, że masowa produkcja nowego flagowca rozpocznie się pod koniec października lub w listopadzie. Natomiast jego prezentacja ma się odbyć jeszcze we wrześniu.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: