Ładowanie bezprzewodowe/indukcyjne i zwiększona wodoszczelność IP68 w iPhonie 7s, 7s Plus i 8 potwierdzone?

Tomek Czech   14 czerwca 2017

Azjatycki serwis Nikkei Asian Review pisze dzisiaj, że Robert Hwang, szef firmy Winstron, jednego z podwykonawców Apple zajmującego się produkcją iPhone’ów przyznał, że 5,5-calowy model tegorocznego iPhone’a będzie wodoszczelny i będzie mógł być ładowany bezprzewodowo.

berrolia

Trzeba tu wyjaśnić kilka spraw.

Dlaczego tylko model 5,5-calowy? Bo prawdopodobnie wyłącznie ten model będzie produkowany w fabrykach Winstronu. Nie oznacza to, że wspomniane nowości nie trafią do dwóch pozostałych tegorocznych iPhone’ów: 4,7-calowego iPhone’a 7s i 5,8-calowego iPhone’a 8. Wręcz przeciwnie – raczej na pewno się w nich pojawią.

Co to za model, o którym wspomniał Hwang? Będzie to prawdopodobnie iPhone 7s Plus, czyli odświeżona wersja iPhone’a 7 Plus. Szef Winstronu powiedział, że jeśli chodzi o sam proces produkcji, pomiędzy tymi modelami nie będzie dużej różnicy, co potwierdza doniesienia, że iPhone 7s Plus będzie wyglądał niemal identycznie jak zeszłoroczny model. Do tej pory mówiło się, że będzie się różnił m.in. szklaną obudową oraz możliwością ładowania bezprzewodowego. Teraz dochodzi jeszcze zwiększona odporność na wodę.

No właśnie – zwiększona. iPhone 7/Plus posiada klasę wodoszczelności IP67, co oznacza, że jest całkowicie zabezpieczony przed wnikaniem kurzu/pyłu i odporny na 30-minutowe zanurzenie na głębokości do 1 m. Być może zostanie ona zwiększona do IP68 – telefon ma wtedy pełną ochronę przed wnikaniem pyłu/kurzu/cieczy i może być stale zanurzony w wodzie (producent sam musi określić na jakiej głębokości).

Jeśli chodzi o ładowanie bezprzewodowe, to prawdopodobnie będzie to jakaś forma ładowania indukcyjnego (czyli tak naprawdę wcale nie bezprzewodowego). Pewnie ulepszona forma, bo skoro Apple przez lata nie dodawało do iPhone’a możliwości ładowania indukcyjnego uważając, że nie jest to wystarczająco dobra funkcja, to trudno przypuszczać, że zmienili zdanie i zastosują ją po latach w niezmienionej formie.

Przez pewien czas dużo mówiło się o tym, że nowych iPhone’ach pojawi się ładowanie bezprzewodowe na odległość, ale wydaje się, że ta technologia nie jest jeszcze gotowa (choć ostatecznie nie można tego wykluczyć).

Według Nikkei Asian Review, iPhone 7s i 7s Plus będą miały płaskie ekrany (jak obecnie), natomiast wyświetlacz w iPhonie 8 będzie lekko zakrzywiony.

Premiera wszystkich trzech modeli spodziewana jest we wrześniu. iPhone 8 może jednak trafić do sprzedaży z opóźnieniem (mniejszym lub większym).

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Podsumowanie WWDC 2017.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Nikkei Asian Review

Black Friday - MacBook Air M1 w rewelacyjne cenie w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: