iPhone 8: proporcje i rozdzielczość ekranu 1125 x 2436 potwierdzone?

Tomek Czech   16 czerwca 2017

Kilka miesięcy temu analityk Ming-Chi Kuo podawał, że iPhone 8 będzie posiadał ekran OLED o przekątnej 5,8-cala podzielony na dwie części: „obszar funkcyjny” z przyciskami wirtualnymi oraz „wyświetlacz właściwy” o przekątnej 5,15-cala i rozdzielczości 1125 x 2436. Być może MacRumors znalazło właśnie potwierdzenie tych doniesień.

berrolia

Z danych Google Analytics wynika, że w ostatnich miesiącach serwis wielokrotnie odwiedzano z urządzenia z ekranem o rozdzielczości oznaczonej jako 375 x 812.

Od czasu wprowadzenia iPhone’a 4 z ekranem Retina Apple stosuje podwajanie lub potrajanie pikseli w celu zwiększenia ostrości obrazu. Na przykład, iPhone 7 ma wyświetlacz o natywnej rozdzielczości 750 x 1334, ale prezentuje się on jako ekran o rozdzielczości 375 x 667. W przypadku większych wyświetlaczy w modelach Plus, natywna wielkość jest dzielona na trzy: 1242 x 2208 widzimy jako 414 x 736.

Jeśli przemnożymy przez trzy spostrzeżoną przez MacRumors rozdzielczość 375 x 812, otrzymamy właśnie 1125 x 2436, czyli dokładnie taką rozdzielczość, o jakiej wspominał Ming-Chi Kuo.

Wizyty z urządzeń z ekranem tej wielkości miały miejsce już w poprzednich miesiącach, ale ich liczba znacznie zwiększyła się w czerwcu. Wszystkie pochodzą z Cupertino lub okolic (Sunnyvale i San Francisco). Wszystkie urządzenia działają na iOS 11.

Wygląda więc na to, że Apple coraz bardziej intensywnie testuje prototypy jubileuszowego iPhone’a.

Ekran iPhone’a 8 według Ming-Chi Kuo:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors
Grafika: iDropNews

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: