Raport: iPhone 8 najprawdopodobniej bez Touch ID w ekranie (aktualizacja)

Tomek Czech   3 lipca 2017

Aktualizacja: analityk twierdzi, że iPhone 8 w ogóle nie będzie posiadał Touch ID! [czytaj więcej]

W najnowszym raporcie analityk Ming-Chi Kuo podaje, że iPhone 8 będzie posiadał wirtualny przycisk Home umieszczony w wyświetlaczu, ale przycisk ten nie będzie posiadał funkcji rozpoznawania linii papilarnych. Najprawdopodobniej oznacza to, że Touch ID nie będzie wbudowany w ekran nowego flagowca z Cupertino.

berrolia

“Najprawdopodobniej”, bo Touch ID może zostać umieszczony w innym miejscu wyświetlacza – nie być zintegrowany z wirtualnym przyciskiem Home. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę wygodę i intuicyjność użytkowania, umieszczenie czytnika linii papilarnych w innym miejscu niż w przycisku Home nie wydaje się dobrym, a z związku z tym prawdopodobnym rozwiązaniem. Jednak całkowicie tej opcji nie można wykluczyć.

Z patentów przyznanych Apple wiemy, że firma bada możliwość skonstruowania wyświetlacza, który potrafiłby odczytać odcisk palca na całej swej powierzchni (moglibyśmy przyłożyć palec w dowolny punkt ekranu), ale jest bardzo mało prawdopodobne, żeby takie rozwiązanie było możliwe do zastosowania w najbliższej przyszłości (skoro na razie wszystkie firmy mają poważne problemy z umieszczeniem czytnika linii papilarnych w jednym, konkretnym miejscu wyświetlacza).

Jeśli Touch ID nie będzie umieszczony w ekranie, firmie z Cupertino pozostaną trzy opcje:

  • umieszczenie go z tyłu obudowy (jak w wielu modelach smartfonów obecnych na rynku, m.in. Galaxy S8);
  • umieszczenie go w przycisku Power (mało prawdopodobne ze względu na zbyt małą powierzchnię przycisku do prawidłowego działania skanera linii papilarnych);
  • zrezygnowanie z Touch ID (taki scenariusz przewidywało kilku obserwatorów rynku, m.in. analitycy J.P. Morgan, którzy twierdzą, że Touch ID zostanie całkowicie zastąpiony przez laser 3D oraz system rozpoznawania twarzy).

Premiera iPhone’a 8 oraz iPhone’ów 7s i 7s Plus spodziewana jest we wrześniu. Nowy flagowiec z ekranem OLED może jednak pojawić się w sprzedaży później niż pozostałe dwa modele.

Więcej o iPhonie 8: 

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: StreetInsider, za 9to5Mac

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: