Nawet jeśli iPhone 8 zadebiutuje we wrześniu i tak go prawdopodobnie wtedy nie kupisz

Tomek Czech   27 czerwca 2017

W dzisiejszym raporcie Digitimes twierdzi, że w początkowej fazie sprzedaży na rynek trafi bardzo ograniczona ilość egzemplarzy iPhone’a 8. Źródła serwisu podają nawet konkretne liczby – do września Samsung Display będzie ich zdaniem w stanie dostarczyć jedynie 3-4 mln ekranów OLED, w które będzie wyposażony nowy flagowiec Apple. Taką ilość iPhone’ów firma z Cupertino zazwyczaj sprzedaje w ciągu zaledwie pierwszych kilkunastu godzin po premierze nowego modelu.

berrolia

Dwa tygodnie temu dziennik ET News informował, że Apple zaaprobowało ostateczną wersję prototypu nowego wyświetlacza dla iPhone’a 8, i że jeszcze w czerwcu Samsung miał rozpocząć produkcję paneli OLED przeznaczonych dla tego modelu i dostarczać ponad 10 mln ekranów miesięcznie. Digitimes twierdzi, że przez problemy z produkcją Koreańczycy nie będą w stanie dostarczyć takiej ilości sztuk.

Informatorzy serwisu twierdzą też, że problemy napotkano również w fabrykach, w których składane są nowe iPhone’y – Foxconn, Pegatron i Wistron. Dlatego wszyscy trzej producenci przyspieszyli proces zatrudniana dodatkowych pracowników.

Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe doniesienia na temat daty premiery iPhone’a 8, bardzo prawdopodobny wydaje się taki scenariusz: telefon zostaje tradycyjnie zaprezentowany na konferencji w pierwszej połowie września, oficjalna sprzedaż w grupie zaledwie kilku państw rozpoczyna się pod koniec września lub w pierwszej połowie października, ale dostępność jest bardzo ograniczona. Większe dostawy trafiają na rynek dopiero w listopadzie lub na początku grudnia. Telefon jest trudno dostać aż do początku przyszłego roku. W Polsce i innych krajach spoza pierwszej grupy, nowy flagowiec z Cupertino pojawia się znacznie później, niż miało to miejsce w poprzednich latach.

We wrześniu spodziewana jest też premiera dwóch innych modeli – iPhone’a 7s i 7s Plus. Z ich dostępnością nie powinno być większych problemów.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.
300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Digitimes
Grafika: iDropNews

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: