Jak wrócić z publicznej bety iOS 11 do iOS 10

Tomek Czech   27 czerwca 2017

Aktualizacja: nie można już wrócić do iOS 10 – czytaj więcej.

Apple udostępniło wczoraj pierwszą publiczną betę iOS 11. Pisaliśmy już, jak szybko i poprawnie ją zainstalować. Jeśli to zrobiliście, ale wersja beta jest dla Was zbyt niedopracowana (nie działają wybrane funkcje czy aplikacje, system szybko drenuje baterię, itd.) możecie bez żadnego problemu wrócić do ostatniej stabilnej wersji iOS 10, czyli iOS 10.3.2.

berrolia

Jak wrócić z iOS 11 Public Beta 1 do iOS 10.3.2

  • Podłącz urządzenie do komputera i uruchom iTunes (upewnij się, że masz najnowsza wersję programu).
  • Wprowadź urządzenie w tryb awaryjny (naciśnij jednocześnie i przytrzymaj przez 10 sekund przyciski Wł./Wył. i Home/przycisk ściszania na iPhonie 7/Plus). Trzymaj je naciśnięte, dopóki nie zobaczysz ekranu Tryb awaryjny.

iphone6-ios9-recovery-mode-screen

  • Gdy na komputerze pojawią się opcje odtwarzania lub uaktualniania, wybierz opcję Odtwórz.
  • Jeszcze raz kliknij przycisk Odtwórz, żeby potwierdzić, że chcesz odtworzyć ustawienia fabryczne i usunąć wszystko z urządzenia.

itunes-factory-restore

  • iTunes pobierze plik z ostatnią finalną wersją wersją iOS (w tym momencie jest to iOS 10.3.2) i odtworzy Twoje urządzenie.
  • Po zakończeniu odtwarzania iPhone/iPad uruchomi się ponownie. Możemy wtedy odtworzyć go z kopii zapasowej zrobionej przed instalacją iOS 11 beta 1.

Wcześniej opisywaliśmy też sposób na szybki powrót do iOS 10 bez utraty danych – po takim downgradzie wiele aplikacji jednak nie działa i nie zalecamy tej metody. Jeśli jednak chcesz spróbować – sprawdź szczegóły.

Więcej o iOS 11: 

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: