Raport: iPhone 8 z szybkim ładowaniem przez dołączoną ładowarkę USB-C 10W

Tomek Czech   28 czerwca 2017

Analityk Blayne Curtis pisze w dzisiejszej nocie dla inwestorów, że do iPhone’a 8 będzie dołączona ładowarka z wejściem USB-C umożliwiająca ładowanie z mocą 1oW. Obecne ładowarki dostarczane do iPhone’a pozwalają na ładowanie z mocą 5W przez wolniejszy od USB-C port USB-A.

berrolia

Według analityka, zarówno nowy iPhone, jak i dołączana do niego ładowarka, będą wyposażone w chip USB-C Power Delivery wyprodukowany przez Cypress Semiconductor. Taki sam kontroler wbudowany jest w 10,5-calowego iPada Pro.

W pudełku musiałby oczywiście znaleźć się też kabel USB-C – Lightning. Tak, jak nowe iPady Pro 10,5″ i 12,9″, iPhone 8 mógłby zyskać wsparcie dla szybkiego ładowania zasilaczem USB-C 29W, 61W lub nawet 87W przeznaczonym dla MacBooka.

Inny analityk, Ming-Chi Kuo, już w marcu podawał, że wszystkie tegoroczne iPhone’y (oprócz iPhone’a 8, również iPhone 7s i 7s Plus) będą posiadać wsparcie dla szybkiego ładowania opartego na technologii USB Type-C Power Delivery i chipach firmy Cypress (oraz systemie zarządzania energią opracowanym przez Texas Instruments).

Z kolei analityk Christopher Rolland, który od lat zajmuje się rynkiem azjatyckich producentów komponentów do smartfonów, twierdzi, że Apple bada możliwość połączenia USB-C i Lightning w jeden port. Jego zdaniem, stanie się to jednak najwcześniej w następnym roku.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: MacRumors
Grafika: iDropNews

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: