iPhone 8 z płaskim, natomiast iPhone 9 już zakrzywionym ekranem – raport

Tomek Czech   28 czerwca 2017

Do premiery iPhone’a 8 jeszcze ponad dwa miesiące, a już pojawiają się kolejne doniesienia na temat iPhone’a 9. Według serwisu  The Korea Economic Daily, firma LG Innotek dostarczy Apple elastyczne obwody drukowane (flexible PCB), które zostaną wykorzystane w przyszłorocznym iPhonie.

berrolia

Według źródeł serwisu, LG Innotek jest bliski ukończenia prac nad rozwojem nowego komponentu, może zacząć tworzyć linie produkcyjne jeszcze w tym roku, natomiast masowa produkcja ma się rozpocząć na początku 2018 r.

Obwody drukowane montowane są na wewnętrznej warstwie ekranu. Ich obecne wersje używane przez większość producentów nie są kompatybilne z elastycznymi ekranami OLED. Elastyczne PCB są zatem kluczem do zastosowania zakrzywionych ekranów, np. przez Apple (Samsung już od kilku stosuje elastyczne obwody drukowane w swoich smartfonach – pierwszy raz użyto tego komponentu już w 2015 r. w Galaxy S6 Edge).

Informacje podawane przez The Korea Economic Daily mogą być potwierdzeniem doniesień, że iPhone 8 będzie posiadał płaski ekran OLED (2.5D, czyli delikatnie zagięty na krawędziach, jak w obecnych modelach), a zakrzywiony ekran Apple zastosuje dopiero w iPhonie 9.

Ale być może firma z Cupertino posunie się o krok dalej – przed paroma miesiącami pojawiły się pogłoski, że LG porozumiało się z Apple w sprawie dostarczenia firmie elastycznego, składanego na pół ekranu OLED do 2018 r. Nieco wcześnie Apple otrzymało patent, który wskazuje, że firma z Cupertino od dawna bada możliwość stworzenia składanego na pół smartfona. Taki telefon wyposażony byłby w elastyczny wyświetlacz OLED i metalowe zawiasy, co pozwoliłoby go złożyć na pół, na wzór starych „telefonów z klapką”.

Prototyp podobnego urządzenia został zaprezentowany przez Lenovo na zeszłorocznych targach Tech World w San Francisco.

Przed miesiącem pojawiły się pierwsze doniesienia na temat iPhone’a 9 – według serwisu The Investor, Apple podpisało z Samsungiem umowę na dostarczenie paneli OLED do przyszłorocznych iPhone’ów. W umowie wymieniona jest ich wielkość – nowe telefony mają być dostępne w dwóch rozmiarach: 5,28-cala i 6,46-cala. Oczywiście na razie nie wiadomo, czy będą to płaskie czy zakrzywione wyświetlacze.

Składane na pół ekrany (i całe urządzenia) mogą być kwestią dalszej przyszłości – według ekspertów, powinniśmy spodziewać się ich najwcześniej w 2019 r.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: The Korea Economic Daily, za MacRumors

OKAZJA: Apple AirTag w najniższej cenie od premiery

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: