ThinkApple poleca- Aplikacja tygodnia: Background, czyli śliczne tapety w jednym miejscu

Michał Liczbik   24 lipca 2017

TapetkaJak co tydzień przedstawiamy Wam jedną wartą uwagi aplikację. Tym razem na celownik wzięliśmy temat zawsze gorący, czyli tapety.

berrolia

Jestem człowiekiem, który szybko się nudzi. Nie mówię tu o słomianym zapale, ale rzeczy czy meble w pokoju zmieniają się u mnie niesamowicie szybko.
To samo tyczy sie tapet, czy to na sprzęcie przenośnym, czy stacjonarnym. Jedną z najczęściej wpisywanych przeze mnie fraz w wyszukiwarce to właśnie one. Na telefonie jednak sprawa jest wielce ułatwiona. Jeden z redakcyjnych kolegów polecił mi aplikację, do której postaram się Was przekonać.

Background to aplikacja stworzona przez naszego rodaka, Adama, znanego na Twitterze jako: @rurza.
Co w niej takiego specjalnego, przez co jest godna polecenia? Korzysta ona z serwisu unsplash. Idzie za tym darmowa licencja na zdjęcia, które możecie zobaczyć w nagłówku tego artykułu.

Dodatkowym atutem aplikacji jest jej cudowny interfejs. Palcem przesuwamy od zakładki do wyszukiwania tapet hasłami kluczowymi, po najnowsze i najpopularniejsze. To jednak nie koniec- zdjęcia nie mieszczą się całe na ekranie mojego cztero calowego telefonu. Żeby obejrzeć je całe, aplikacja wykorzystuje możliwości perspektywy. Wystarczy więc przechylić telefon i ukryta krawędź fotografii ukazuje się Waszym oczom, a przytrzymując na niej palec, trafia do galerii.

Trzeba jednak wspomnieć o wadzie jaką jest płatne wyszukiwanie. Dokładnie 18,99 zł kosztuje Nas brak reklam i wyszukiwanie czego chcemy (przydałaby się też opcja blur, w tym jednak pomagają osobne apki). Kupujesz,- masz na zawsze. Osobiście wolałbym tutaj metodę subskrybcji. Poza tym posiadamy jeden dzień darmowego wyszukiwania, żebyśmy przypadkiem nie zapomnieli czego tracimy.

Też lubicie zmieniać często tapety? Mój ekran główny ze świetną tapetą z powyższej apki prezentuję poniżej. Też się nam pochwalcie!

Poprzednio polecaliśmy:

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast, w którym rozmawiamy o iPhonie 8

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Mac od ręki i w super cenie!

Michał Liczbik

Uczeń technikum informatycznego. Maniak technologii. Z nadzieją, że wiele się jeszcze w życiu nauczy, i że jego teksty będą warte poświęconego czasu.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: