iPhone 8 bez Touch ID w ekranie, z funkcją “dotknij, żeby wybudzić” i całkowicie przebudowanym paskiem statusu

Tomek Czech   1 sierpnia 2017

Udostępnione przez Apple oprogramowanie do HomePoda (celowo czy przez pomyłkę…) okazało się kopalnią wiedzy na temat iPhone’a 8. Wcześniej deweloperzy znaleźli obrazek przedstawiający przedni panel telefonu i potwierdzenie funkcji rozpoznawania twarzy, potem informacje o rozdzielczości ekranu, a teraz Steve Troughton-Smith dokonał kilka nowych, bardzo interesujących odkryć.

berrolia

Po pierwsze, znalazł informacje sugerujące, że nowy flagowiec z Cupertino może posiadać funkcję “dotknij, żeby wybudzić” (tap to wake) – samo dotknięcie ekranu spowoduje jego wybudzenie (jak w Apple Watchu), nie trzeba będzie naciskać przycisków Home czy Power. Pojawienie się tej funkcji przewidywał już w styczniu Sonny Dickson.

Po drugie, Troughton-Smith nie znalazł żadnych informacji o nowym, wbudowanym w ekran Touch ID. W związku z tym deweloper przypuszcza, że w tym roku w iPhonie nie zobaczymy takiego rozwiązania. Nie jest pewne, czy iPhone 8 w ogóle będzie posiadał Touch ID – wiarygodny analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że Apple całkowicie zrezygnuje z czytnika linii papilarnych i zastąpi go system rozpoznawania twarzy oraz skanerem tęczówki.

Po trzecie, w firmware dla HomePoda pojawiają się informacje o nowym, całkowicie przebudowanym, bardziej kompleksowym pasku statusu. Będzie on podzielony na dwie części, między którymi zostaną umieszczone kamera FaceTime, sensory 3D i inne czujniki. Możliwie, że pasek będzie interaktywny.

Według dewelopera, wirtualny przycisk Home będzie ukrywany w pewnych sytuacjach, żeby aplikacja mogła zostać wyświetlona w trybie pełnoekranowym. Nie znalazł on jednak żadnych informacji o “obszarze funkcyjnym”, który według wiele doniesień miałby się pojawić u dołu ekranu, i w którym byłby umieszczony Home i inne wirtualne przyciski.

Premiera iPhone’a 8 spodziewana jest we wrześniu.Może on jednak trafić do sprzedaży z opóźnieniem (mniejszym lub większym).

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast, w którym rozmawiamy o iPhonie 8.

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Steve Troughton-mith
Grafika: Benjamin Geskin

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: