Apple niechcący ujawnia wygląd iPhone’a 8 i funkcję rozpoznawania twarzy “Pearl ID”

Tomek Czech   31 lipca 2017

Wczoraj pisaliśmy, że w oprogramowaniu do HomePoda znaleziono kilka nowych szczegółów dotyczących funkcjonalności inteligentnego głośnika od Apple. Dzisiaj deweloperzy znaleźli tam kolejne, jeszcze ważniejsze informacje – potwierdzenie tego, że iPhone 8 będzie wyposażony w system rozpoznawania twarzy oraz obrazek przedstawiający wygląd nowego flagowca z Cupertino (powyżej).

berrolia

Nowy iPhone jest oznaczony kodem “D22”. Wewnątrz BiometricKit znajduje się informacja, że będzie on posiadał funkcję odblokowywania telefonu przez zeskanowanie twarzy. Nosi ona roboczą nazwę “Pearl ID”.

System rozpoznawania twarzy będzie oparty na czujnikach podczerwienie, dzięki czemu telefon będzie “widział” naszą twarz nawet w ciemności. Kod sugeruje też, że telefon będzie rozpoznawał częściowo przysłoniętą twarz, z dalszej odległości i z dużego kąta. Odkrył to dzisiaj w nocy znany deweloper Steve Troughton-Smith.

Zaraz potem inny deweloper – Guilherme Rambo – dokonał jeszcze bardziej ekscytującego odkrycia: wewnątrz oprogramowania do HomePoda, w sekcji odnoszącej się do nowego iPhone’a “D22”, znalazł grafikę przedstawiającą nowy telefon. Tym samym możemy być już prawie w 100% pewni, że iPhone 8 będzie wyglądał tak, jak różne przecieki sugerowały od dawna – niemal bezramkowa konstrukcja z wycięceim u góry ekranu na kamerę FaceTime i czujniki rozpoznawania twarzy oraz skaner tęczówki.

Jak pisze Troughton-Smith, trudno o lepsze potwierdzenie doniesień na temat iPhone’a 8, niż informacje zawarte w oficjalnym oprogramowaniu udostępnionym przez Apple. Deweloper dodaje, że według niego oprogramowanie te zostało udostępnione przypadkowo, a więc informacje zarówno o HomePodzie, jaki i nowym iPhonie nie miały ujrzeć światła dziennego przed premierą tych produktów.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast, w którym rozmawiamy o iPhonie 8.

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

OKAZJA: Apple AirTag w najniższej cenie od premiery

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: