Oprogramowanie dla HomePoda ujawnia szczegóły dotyczące funkcjonalności głośnika Apple

Mateusz Majewski   30 lipca 2017

W piątek na serwerach Apple pojawił się nowy plik oprogramowania o nazwie “AudioAccessory1,1”. Szybko okazało się, że jest to zmodyfikowana wersja iOS dla inteligentnego głośnika Apple. Kilka godzin później,  deweloper Steve Troughton-Smith udostępnił na Twitterze kilka ciekawych odkryć wewnątrz softu HomePoda.

berrolia

W standardowym iOS, już od pierwszej iteracji systemu aplikacją zarządzającą jest “SpringBoard”. Struktura systemu HomePoda znacząco przypomina oprogramowanie dla iPhone’a i opiera się na bliźniacznym silniku “SoundBoard”.

Według dewelopera, oprogramowanie głośnika posiadać będzie znane funkcje dostępności VoiceOver, a sam system nie wskazuje, że w przyszłości możliwa będzie instalacji programów firm trzecich.

Ciekawie wygląda jednak kwestia wykorzystania matrycy LED znajdującej się na górnej części HomePoda. Jak można było zauważyć w czerwcu, domyślnie wyświetlać się tam mają przyciski do zmiany głośności oraz aktywacji Siri. Troughton-Smith stwierdził jednak, że ekran z powodzeniem wyświetlać może także inne kształty i symbole, więc w przyszłości jego funkcjonalność może zostać przez Apple poszerzona.

Oprogramowanie to może być modyfikowane przez Apple aż do grudnia. Istnieje więc szansa, że do tego czasu z kolejnymi wersjami testowymi dowiemy się o głośniku Apple nieco więcej.

Czytaj także: Apple HomePod – inteligentny głośnik z Siri

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Student Informatyki. macOS rulez. Nagrywam, żegluję, programuję. Zdjęcia: mateuszmajewski.com

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: