Apple wprowadzi 13-calowego MacBook’a Pro

Tomek Czech   15 października 2012

13-calowy MacBook Pro Retina

Według informacji uzyskanych przez 9to5Mac, jeszcze w tym miesiącu, razem z iPadem mini, Apple zaprezentuje 13-calową wersję MacBook’a Pro z ekranem Retina. Nowy MacBook Pro będzie oczywiście cieńszy i lżejszy niż wersja 15-calowa i będzie sprzedawany w dwóch konfiguracjach różniących się mocą procesora i pojemnością dysku (być może do wyboru będzie też ilość RAMu).

Po wprowadzeniu nowej wersji MacBook’a Pro, Apple prawdopodobnie będzie kontynuował sprzedaż modelu bez wyświetlacza Retina, tak jak to miało miejsce w przypadku wersji 15-calowej.

15-calowy MacBook Pro z ekranem Retina, który zadebiutował w czerwcu tego roku, wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Intel Core i7, pamięć masową flash, grafikę NVIDIA nowej generacji, kamerą FaceTime HD i do 16Gb RAMu.

13-calowy MacBook Pro ma być dostępny online zaraz po konferencji Apple, która prawdopodobnie odbędzie się 23 października. Jej głównym punktem ma być debiut mniejszej wersji iPada.

Berrolia – dla tych, którzy cenią elegancję, wygodę i trwałość (promocja!)

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: