Apple wprowadzi 13-calowego MacBook’a Pro

Tomek Czech   15 października 2012

13-calowy MacBook Pro Retina

Według informacji uzyskanych przez 9to5Mac, jeszcze w tym miesiącu, razem z iPadem mini, Apple zaprezentuje 13-calową wersję MacBook’a Pro z ekranem Retina. Nowy MacBook Pro będzie oczywiście cieńszy i lżejszy niż wersja 15-calowa i będzie sprzedawany w dwóch konfiguracjach różniących się mocą procesora i pojemnością dysku (być może do wyboru będzie też ilość RAMu).

berrolia

Po wprowadzeniu nowej wersji MacBook’a Pro, Apple prawdopodobnie będzie kontynuował sprzedaż modelu bez wyświetlacza Retina, tak jak to miało miejsce w przypadku wersji 15-calowej.

15-calowy MacBook Pro z ekranem Retina, który zadebiutował w czerwcu tego roku, wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Intel Core i7, pamięć masową flash, grafikę NVIDIA nowej generacji, kamerą FaceTime HD i do 16Gb RAMu.

13-calowy MacBook Pro ma być dostępny online zaraz po konferencji Apple, która prawdopodobnie odbędzie się 23 października. Jej głównym punktem ma być debiut mniejszej wersji iPada.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: