Dlaczego iPad mini kosztuje 329 dolarów?

Marek Twejn   29 października 2012

iPad mini czarny biały

Prostym, ale celnym spostrzeżeniem podzielił się z czytelnikami swojego bloga SplatF Dan Frommer: iPad mini kosztuje $329, bo Apple jest w stanie sprzedać 100% jego zapasów w tej właśnie cenie. I już.

berrolia

Po premierze mniejszej wersji tebaletu Apple, sceptycy twierdzili, że przy cenie 329 dolarów iPad mini nie będzie w stanie konkurować z Nexusem 7 Googla i oferowanym przez Amazon Kindlem HD. Tego przekonania nie podzielali ci fani Apple, którzy twierdzą, że firma z Cupertino jest w stanie sprzedać każdy swój produkt po nieco wygórowaniej nawet cenie. Wygórowana czy nie, cena 329$ nie okazała się żadną przeszkodą dla tych, którzy na iPada mini czekali od miesięcy: w USA cały zapas białej wersji wyprzedano w 20 minut, czarny mini zniknął z magazynów niedługo potem.

Zdaniem Frommera, gdy w następnym roku Apple wprowadzi iPada mini z Retiną, obetnie ceny obecnego modelu o 100 dolarów (tak, jak to zrobił w przypadku iPada 2 czy iPhone’a 4S). iPad mini w cenie $229 mógłby wtedy śmiało konkurować z produktami konkurencji. “Pewny zarobek w tym roku i dobre perspektywy na następny – sprytne posunięcie”, konkluduje Frommer.

 

Źródło: SplatF

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: