Nokia HERE Maps na iOS już dostępne w App Store

Marek Twejn   20 listopada 2012

Nokia Here Maps na iPhone iPadZgodnie z zapowiedzią, Nokia stworzyła i wprowadziła do App Store alternatywę dla cieszących się fatalną opinią map Apple – aplikację HERE Maps. Mapy Nokii zbudowane są w oparciu o dane dostarczane przez NAVTEQ, używane w większości samochodowych nawigacji na świecie.

berrolia

Oprócz klasycznyh map (map view), HERE Maps oferuje widok satelitarny, podgląd transportu publicznego, jak również możliwośc śledzenia natężenia ruchu ulicznego na żywo.

Nokia HERE Warszawa

Ciekawą funkcją jest możliwość zapisania w pamięci aplikacji mapy  wybranego obszaru, żeby mieć do niej dostęp, kiedy nie mamy dostępu do internetu.

Mapy Nokia HERE save map area

Mapy Nokii oferują też nawigację ze wskazówkami głosowymi (rownież dla ruchu pieszego), możliwość tworzenia kolekcji ulubionych miejsc (które można potem zsynchronizować z desktopową wersją aplikacji) oraz dostęp do map tworzonych przez użytkowników (community maps).

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że aplikacja Nokii nie jest na tyle dobra, by zastąpić stare, dobre mapy od Google. Ale z pewnością może być używana jako dobra alternatywa dla Apple Maps.

HERE Maps na iPhone’a, iPada i iPoda touch jest dostępna za darmo w App Store.
Nokia HERE maps QR code

Źródło: 9to5Mac, App Store

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: