Całkowicie przeprojektowany iTunes 11 już dostępny

Marek Twejn   30 listopada 2012

iTunes 11 Mac

Wstępnie zapowiedziany na październik, ale ze względu na problemy techniczne przełożony na listopad, iTunes 11 jest już dostępny na Maca. W nowym iTunesie znajdziemy odświeżony, pełnoekranowy interfejs, usprawnioną synchronizację z iCloud i całkowicie odmieniony, jeszcze mniejszy MiniPlayer.

berrolia

Zdaniem Apple, interfejs w iTunes 11 został “radykalnie uproszczony”, przez co jest teaz jeszcze bardziej intuicyjny. Dodano zupełnie nowy sposób organizacji całej naszej kolekcji muzyki, filmów, seriali i aplikacji.

Przebudowany został także iTunes Store, który ma być teraz jeszcze lepiej zintegrowany z playerem i naszą biblioteką (przy naszych albumah znajdziemy teraz rekomendacje z iTunes Store). Dizajn sklepu z muzyką jest teraz podobny do znanego nam już interfejsu nowego App Store.

Oto pełna lista zmian w iTunes 11:

Zaprojektowany całkiem od nowa

Przeprojektowana aplikacja iTunes ma pełnoekranowy interfejs, który jest prostszy i czystszy. Nowy widok biblioteki ułatwia przeglądanie muzyki, programów telewizyjnych i filmów — wystarczy kliknąć kategorię treści, aby wyświetlić tylko ją i nic innego. Rozwijany widok albumu pokazuje listę utworów na pojedynczym albumie, jednocześnie umożliwiając dalsze przeglądanie biblioteki muzycznej.

Nowy sklep

Sklep iTunes Store został zaprojektowany zupełnie od nowa — przejrzysty wygląd ułatwia przeglądanie popularnych rzeczy i odkrywanie nowych.

Odtwarzanie kupionych materiałów w iCloud

Muzyka, filmy i programy TV kupione w iCloud są teraz wyświetlane w bibliotece. Aby je zobaczyć, wystarczy zalogować się przy użyciu Apple ID. Kliknij dwukrotnie, aby odtwarzać je bezpośrednio z iCloud, lub pobierz kopię, którą możesz zsynchronizować na urządzeniu lub odtwarzać poza siecią.

Następne (Up Next)

Teraz można łatwo zobaczyć, jakie utwory będą odtwarzane jako następne — wszystko w jednym miejscu. Aby je szybko wyświetlić, wystarczy kliknąć w ikonę Następne na środku ekranu. Można też w każdej chwili porządkować, dodawać lub pomijać utwory.

Nowy miniodtwarzacz

Teraz możesz zrobić o wiele więcej, wykorzystując o wiele mniej miejsca. Oprócz pokazywania odtwarzanego utworu, miniodtwarzacz wyświetla teraz grafikę albumu, dodaje następne utwory i ułatwia wyszukiwanie utworów do odtwarzania — wszystko to w mniejszej i bardziej eleganckiej formie.

Ulepszone wyszukiwanie

Znajdowanie rzeczy w iTunes nigdy nie było łatwiejsze. Wystarczy wprowadzić tekst w polu wyszukiwania, a natychmiast wyświetlone zostaną wyniki z całej biblioteki. Wybierz wynik, aby program iTunes do niego przeszedł.

Synchronizacja odtwarzania

Teraz iCloud pamięta za Ciebie miejsce filmu lub programu TV. Odtwarzanie filmu lub odcinka programu TV na iPhonie, iPadzie, iPodzie touch lub Apple TV jest wznawiane w miejscu, w którym zostało przerwane.

iTunes 11 jest do pobrania ze strony Apple lub jako aktualizacja poprzez Mac App Store.

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: