Tańszy iPhone zadebiutuje jeszcze w tym roku?

Tomek Czech   9 stycznia 2013

Tanszy iPhone

Plotki o wprowadzeniu przez Apple tańszej wersji iPhone’a pojawiają się od wielu lat, nigdy jednak niezależne źródła nie były tak zgodne co do daty pojawienia się w sprzedaży tańszego modelu. W ostatnich dniach zarówno Digitimes, jak i poważniejsze The Wall Street Journal oraz Bloomberg poinformowały o planach wprowadzenia przez Apple tańszego telefonu jeszcze w tym roku.

berrolia

Zdaniem WSJ, po wielu latach testów, firma z Cupertino jest w końcu gotowa na wprowadzenie tańszego iPhone’a, który miałby trafić do sprzedaży przed końcem 2013 r. Telefon ma być tańszy dzięki użyciu tańszych materiałów – obudowa byłaby prawdopodobnie plastikowa, a inne materiały mogłyby pochodzić z recyklingu starszych modeli iPhone’a.

Zdaniem Digitimes, tańszy iPhone będzie miał prawdopodobnie większy ekran, może nawet 5-calowy, dzięki czemu mógłby przekonać do siebie tych, którzy, zgodnie z dzisiejszą modą, szukają smartfona z wyświetlaczem większym niż 4 cale.

Z kolei Bloomberg poinformował dzisiaj, że według jego źródeł, Apple prowadzi już rozmowy na temat wprowadzenia tańszego iPhone’a z “przynajmniej jedną amerykańską siecią komórkową”. Telefon miałby kosztować pomiędzy 99 i 149 dolarów i być dostępny jeszcze w tym roku.

Wszystkie źródła są zgodne co do tego, że tańszy iPhone byłby przeznaczony głównie na rynki krajów rozwijającyh się, przede wszystkim na niezwykle chłonny i perspektywiczny rynek chiński. Zdaniem Bloomberga, telefon byłby jednak dostępny także w USA oraz innych, bogatszych krajach.

Źrodło: Cult of Mac, Digitimes, The Wall Street Journal, Bloomberg
Zdjęcie: Wired

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: