Czy przyszły tańszy iPhone/iPhone mini to obecny iPod nano?

by Marek Twejn on 11 stycznia 2013

ipods nano

Ostatnie doniesienia poważnych serwisów informacyjnych (The Wall Street Journal, Bloomberg), nie pozostawiają wątpliwości, że Apple jest o krok od wprowadzenia do sprzedaży tańszej wersji iPhone’a, nazywanego przez niektórych iPhonem mini (choć zdaniem Digitimes, może mieć on nawet 5-calowy wyświetlacz). Bryan M. Wolfe z AppAdvice ma interesującą teorię na temat tego, jak wyglądać może iPhone mini. Zdaniem Wolfe’a, tańsza wersja iPhone’a będzie wyglądała dokładnie tak, jak obecny iPod nano 7-generacji, który – jak przypuszcza Wolfe – jest tak naprawde jedynie testową wersją iPhona mini.

berrolia

Wolfe argumentuje, że tak, jak obecny iPod nano, tańszy iPhone nie będzie działał na iOS, w związku z czym nie będzie miał dostępu do aplikacji z App Store. iPhone mini miałby jedynie umożliwiać wykonywanie połączeń, słuchanie radia i muzyki zgranej z iTunes, oglądanie wideo oraz wykonywanie kilku innych prostych zadań na preinstalowanych aplikacjach.

Tworząc model z tak wyraźnymi ograniczeniami – tym samym zdecydowanie nieatrakcyjny dla fanów Apple, którzy mogą sobie pozwolić na zakup “dużego” iPhone’a – Apple pozbyłoby się ryzyka, że iPhone mini zagrozi popularności (i sprzedaży) tradycyjnego iPhone’a.

Co sądzicie o teorii Wolfe’a?

Źrodło: AppAdvice

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: