Jak zrobić untethered jailbreak na Apple TV 2 5.0.2 (iOS 5.1.1) używając Seas0nPass (Mac i Windows)

Tomek Czech   15 stycznia 2013

jailbroken-apple-tv

Jak trafnie przepowiedział MuscleNerd, Apple TV 3, jedno z najtańszych urządzeń Apple’a, okazało się jednym z najlepiej zabezpieczonych – juz prawie rok czekamy na jailbreak dla ATV3 i nic nie zapowiada, żebyśmy doczekali się go w nalbliższej przyszłości. Bardzo prawdopodobne jest zresztą, że najnowszego modelu Apple TV nie uda się zhakować nigdy (tym bardziej, że już w marcu prawdopodobnie zobaczymy Apple TV czwartej generacji).

berrolia

W tych okolicznościach, hakowalne Apple TV 2 wydaje się bardzo atrakcyjną opcją, zwłaszcza dla tych, którzy nie widzą ogromnej różnicy między 720p i 1080p (to właściwie jedyna różnica między atv2 i atv3). Nic więc dziwnego, że ceny Apple TV 2 poszybowały ostro w górę – na Allegro modele z 2010 r. kosztują około 700 zł, na Amazonie 250 dolarów (dla porównania, Apple TV 3 można kupić za około 350zł).

Dla tych, którzy postanowili zainwestować w starszy, hakowalny model Apple TV i zaktualizowali go do wersji 5.0.2 (iOS 5.1.1), przypominamy jak wykonać na nim untethered (trwały) jailbreak używając Seas0nPass.

Uwaga: Apple TV 2 z firmware w wersji 5.1.x (iOS 6) nie jest hakowalne.

Przygotowanie:

Jailbreaking:

1. Rozpakuj plik “Seas0nPass.zip'” (lub “Seas0nPass-win.zip'”) i uruchom program

jailbreak-apple-tv-01

2. Kliknij “Create IPSW” żeby rozpocząć proces jailbreakingu

jailbreak-apple-tv-023. Program automatycznie pobierze ostatnią wersję oprogramowania dla Apple TV 2 i użyje jej do stworzenia pliku IPSW

jailbreak-apple-tv-034. Kiedy pokaże się widoczny poniżej komunikat, podłącz Apple TV do komputera za pomocą kabla micro USB (upewnij się, że kabel zasilania Apple TV jest odłączony).

Wprowadź Apple TV w tryb DFU: kiedy światełko na przedzie Apple TV zacznie szybko migać, na pilocie, wciśnij równocześnie przyciski MENU i PLAY/PAUSE i przytrzymaj je przez 7 sekund.

Uwaga: do wprowadzenia Apple TV w tryb DFU potrzebny jest metalowy pilot dołączony do Apple TV 2. Biały, plastikowy pilot Apple (starszy model) tutaj nie zadziała.

jailbreak-apple-tv-045. iTunes otworzy się automatycznie i rozpocznie się proces instalowania softwearu dla Apple TV z utworzonego wcześniej pliku IPSW

jailbreak-apple-tv-056. iTunes poinformuje nas o zakończeniu procesu – Twoja Apple TV jest teraz zhakowana.

Dla potwierdzenia, że proces jailbreakingu zakończył się pomyślnie, logo FireCore pojawi się na krótką chwilę w miejscu ikony “Ustawienia” w menu głównym Apple TV (jak przedstawia to poniższy zrzut ekranu).

jailbreak-apple-tv-06

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: