LTE w Polsce w końcu działa na iPadzie mini

Tomek Czech   16 stycznia 2013

LTE w Polsce: iPad miniDobre wieści dla wszystkich posiadających urządzenia Apple’a wspierające LTE – superszybka transmisja danych zaczyna działać w Polsce. Jak donosi ipod.info.pl, wraz z grudniową aktualizacją iOS do wersji 6.0.2, na iPadzie mini pojawiły się nowe ustawienia operatora – Carrier 13.5, i Carrier 13.6, które umożliwiają transmisję LTE w sieciach Plus oraz Cyfrowy Polsat.

berrolia

Oto rezultat testu przeprowadzonego przez ipod.info.pl:

iPad mini z ustawieniami operatora Carrier 13.5 i Carrier 13.6 – LTE w Plus działa. Automatycznie po włożeniu karty Plus pojawia się opcja włączenia LTE (widoczna na zrzucie ekranu) w menu „Dane sieci kom.”. Opcja ta się pojawia nawet jeśli nasza karta Plus nie ma aktywnego pakietu LTE, niestety jeśli pakiet nie jest aktywny to iPad nie przejdzie w tryb LTE i zostanie cały czas na 3G. Jeśli usługi LTE mamy aktywne to obok nazwy sieci pojawi się napis LTE. Szybkości transmisji są naprawdę różne, wszystko zależy od miejsca w którym jesteśmy. Transfery rzędu 40 Mb\s „down” są czymś normalnym. Gorzej jeśli chodzi o transmisję „up”, tutaj wahania są większe i czasem mamy 0,5 Mb\s, a chwilę potem 10 Mb\s .

Pomimo tego, że iOS 6.0.2 jest też dostępny dla iPhone’a 5, na telefonie Apple’a LTE w dalszym ciągu nie działa (nadal dostępna jest tylko transmisja 3G). Autorzy serwisu ipod.info.pl argumentują jednak, że skoro iPhone 5 wyposażony jest w dokładnie taki sam baseband jak iPad mini, transmisja LTE w Polsce prawdopodbnie zostanie wkrótce odblokowana również na tym urządzeniu.

LTE będzie wkrótce działało także na iPadzie 4: w iOS 6.1 beta 4 pojawiają się ustawienia Carrier 13.6, które umożliwiają szybką transmisję danych. LTE na iPadzie 4 będzie więc dostępne dla wszystkich wraz z publiczną premierą iOS 6.1.

Źródło i zrzuty ekranu: ipod.info.pl

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: