Sphero: sterowana iPhonem/iPadem kula-robot dostępna w iCorner

Tomek Czech   20 czerwca 2013

Sphero-iphone-ipad

Sphero, pierwsza na świecie piłka-robot, którą można kontrolować telefonem lub tabletem z iOS lub Androidem, pojawiła się w ofercie iCorner. Dla Sphero, “gadżetu dla dzieci i dorosłych”, dostępnych jest już ponad 20 darmowych gier i aplikacji, które, zdaniem producenta, nie tylko zapewniają dobrą zabawę, ale też “uczą podstaw programowania oraz umożliwiają tworzenie rzeczywistości rozszerzonej”.

berrolia

Wewnątrz Sphero umieszczono żyroskop i akcelerometr, dzięki nim piłeczka może precyzyjnie poruszać się po kursie wskazanym przez użytkownika. Dodatkowo, dedykowana aplikacja Sphero daje możliwość wyboru prędkości oraz sposobu jazdy (maksymalna prędkość piłeczki wynosi 1m/s). Ze urządzeniem komunikujemy się oczywiście poprzez Bluetooth (zasięg działania: do 15 m).

Sphero wykorzystuje technologię, dzięki której możliwe jest łączenie świata rzeczywistego z generowanym komputerowo. Najpopulariejszą i z pewnością najciekawszą na razie aplikacją na Sphero jest Sharky the Beaver, która pozwala nam sterować wirtualną, trójwymiarową postacią – sympatycznym bobrem o imieniu Sharky, w którego przemienia się piłeczka.

Sharky-the-Beaver

Listę wszystkich dostępnych gier znajdziecie tutaj.

Sphero ma 74 mm średnicy i waży 168 g. Wykonana jest z matowego, odpornego na uderzenia poliwęglanu. Znajdujące się w jej wnętrzu diody LED zmieniają dowolnie jej kolor. Dzięki indukcyjnej ładowarce gadżet nie ma żadnych portów, zakłócających jego kształt.

Piłka-robot jest dostępna w iCorner.pl za 499 zł.

Sphero jest kompatybilna z urządzeniami z iOS 4.0 i wyżej:

  • iPod touch (3, 4, i 5 generacji)
  • iPhone 3GS, 4, 4S, 5
  • iPad 2, iPad 3, iPad 4
  • iPad mini

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: