DigiTimes: Apple myśli o wprowadzeniu telefonu chłodzonego cieczą

Marek Twejn   19 czerwca 2013

telefon chłodzony cieczą

DigiTimes, któremu czasem zdarza się trafnie przewidzieć posunięcia największych graczy na rynku smartfonów, twierdzi, że Apple, Samsung i HTC “zaczęli wykazywać zainteresowanie” technologią chłodzenia telefonów cieczą. Co więcej, zdaniem tajwańskiego serwisu, pierwsze takie telefony produkcji którejś z wyżej wymienionych firm mogłyby pojawić się jeszcze w tym roku.

berrolia

Pierwszym na świecie seryjnie produkowanym telefonem, w którym zastosowano technologię chłodzenia cieczą, jest wprowadzony w maju przez NEC Medias X 06E. Procesor w smartphonie NEC otoczony jest systemem rurek – ciepłowodem wypełniony płynnym chłodziwem, który odprowadza ciepło z okolic procesora do umieszczonego dalej radiatora z grafitu. Takie razwiązanie ma usprawnić pracę procesora (poprzez przyspieszenie oddawania przez niego ciepła), ale przede wszystkim zwiększyć równomierność nagrzewania się telefonu i sprawić, by nie przegrzewał się w jednym miejscu, co jest problemem wielu obecnych smartfonów.

Zdaniem DigiTimes, problem nadmiernego nagrzewania się telefonów nasila się, nie tylko ze względu na używanie coraz mocniejszych procesorów, ale też na coraz częstsze stosowanie modułów 4G.

O ile nie ma nic dziwnego w tym, że Apple interesuje się technologią chłodzenia telefonów cieczą, o tyle nie spodziewamy się oczywiście, że firma z Cupertino wprowadzi na rynek taki telefon już w tym roku. Jesienią 2013 (prawdopodobnie we wrześniu) spodziewana jest premiera  iPhone’a 5S/6, który, według plotek, będzie miał nowy procesor (prawdopodobnie A7), ulepszoną kamerę (może nawet 13 megapikselową) oraz będzie wreszcie obsługiwał technologię NFC. Apple może też zastosować nowy system weryfikacji wiarygodności użytkownika, oparty na rozpoznawaniu głosu lub odcisków palców

Apple nigdy nie miał problemu z przegrzewaniem się iPhone’a. Niektórzy użytkownicy narzekali jedynie na zbytnie nagrzewanie się iPada 3, ale problem ten został najwyraźniej rozwiązany, jako że po premierze iPada 4 nie było już słychać żadnych tego rodzaju skarg.

telefon-czlodzony-ciecza

Podobne tematy:

Źródło: DigiTimes, przez 9to5Mac

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: