Instagram wprowadza możliwość nagrywania i udostępniania klipów wideo, dodaje nowe filtry

Marek Twejn   21 czerwca 2013

instagram-klipy-wideo

Instagram odniósł ogromny sukces tworząc największą na świecie sieć społecznościową opierającą się jedynie na udostępnianiu zdjęć, ale nie mógł ignorować faktu, że autorskie wideo i krótkie klipy stają się coraz popularniejsze i powoli wypierą zdjęcia, co pokazał sukces stworzonego przez Twittera Vine. Dlatego Facebook ogłosił wczoraj, że zaktualizowana właśnie aplikacja Instagram, której jest właścicielem, pozwala teraz na nagrywanie i dzielenie się krótkimi klipami wideo.

berrolia

W odróżnienia od Vine, który oferuje 6-sekundowe wideo, w Instagramie filmy mogą mieć od 3 do 15 sekund długości. Aplikacja oferuje też 13 nowych filtrów wideo, stworzonych przez zaproszonych artystów. Producenci chwalą się, że funkcja nagrywania w Instagramie oferuje “najwyższej jakości” stabilizację obrazu.

Ciekawą opcją jest też możliwość wyboru naszego ulubionego kadru z filmu, który będzie ikoną klipu. Facebook chce, żeby nasze wideo wyglądały ładnie nawet, gdy nie są odtwarzane.

Facebook zapewnił, że nasze klipy dostępne będą jedynie dla tych, którym już udostępniamy zdjęcia, oraz że, tak, jak w przypadku fotografii, zachowamy wszelkie prawa do własnych filmików.

Klipy wideo będą też widoczne z poziomu przeglądarki w webowej wersji Instagramu.

Zaktualizowany Instagram jest dostępny na iPhone’a i iPada z iOS 4.0 lub nowszym.

Źródło: Instagram

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: