iPhone 5S: data premiery wyznaczona na 20 września?

Marek Twejn   2 lipca 2013

iphone 5s - data premieryForbes cytuje Dave’a Smitha z International Business Times, który przewiduje, że premiera iPhone’a 5S odbędzie się w piątek 20 września, 2 dni po publicznej premierze iOS 7. Zdaniem Smitha, już tydzień lub dwa później, odbędzie się też premiera tańszej wersji iPhone’a – nazywanego iPhonem light albo iPhonem mini.

berrolia

Swoje prognozy Smith opiera na analizie dotychczasowych cykli prezentacji nowych produktów przez Apple: w 2012 firma z Cupertino publicznie udostępniła iOS 6 dokładnie 100 dni po jego prezentacji. Smith ocenia, że Tim Cook nie będzie chciał niczego zmieniać w modelu prezentacji nowych produktów opracowanym jeszcze przez Jobsa.

Dalsze prognozy Smitha są już oczywiste: jako, że Apple nigdy nie wypuszcza nowego iOS bez nowego hardwearu, wraz z premierą iOS 7 możemy się spodziewać iPhone’a 5S. Smith ocenia, że nowy model iPhone’a zostanie zaprezentowany na konferencji 10 września i będzie dostępny od piątku 20 września.

Tydzień lub dwa tygodnie później na rynku pojawi się, zdaniem Smitha, tańsza wersja iPhone’a. iPhone mini/light swoją premierę mógłby mieć więc 27 września lub 4 października. Tydzień/dwa to według Smitha wystarczająco dużo czasu, żeby w sklepach Apple skończyły się już długie kolejki, w których fani Apple z pewnością ustawią się po iPhone’a 5S.

Na tym jednak prognozy Smitha się nie kończą: komentator IBT przewiduje, że w październiku odbędą się kolejne konferencje Apple, na których zaprezentowane zostaną nowe modele iPadów (iPad 5) i iPadów mini (z Retiną?). Jest też duża szansa, że zobaczymy nowy model Apple TV, a być może nawet iWatch.

iPhone 5S

Według plotek, iPhone 5S wyposażony będzie w procesor A7 i 1 GB DRAM, będzie miał ulepszoną kamerę (może nawet 13 megapikselową) z dwudiodową lampą błyskową oraz będzie obsługiwał technologię NFC. Apple może też zastosować nowy system weryfikacji wiarygodności użytkownika, oparty na rozpoznawaniu głosu lub odcisków palców.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych plotek na temat iPhone’a 5S.

Więcej o iPhonie 5S:

Źródło: Forbes, IBT
Zdjęcie: Forbes

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: