Plotka: iPhone 5S z 12-megapikselową kamerą?

by Kuba on 16 kwietnia 2013

 

kamera_iphone-5s

 

Choć iPhone ma jedną z najlepszych kamer pośród wszystkich smartfonów, Apple nie ustaje w wysiłkach jej ulepszania. Najnowsza plotka głosi, że iPhone 5S będzie wyposażony w 12-megapikselową kamerę, która jeszcze lepiej niż dotychczas będzie sobie radziła z fotografowaniem w słabych warunkach oświetleniowych oraz będzie mogła nagrywać wideo w funkcji HDR.

Autorem plotki jest wietnamski serwis Tinhte, powołujący się na źródła w Wonderful Saigon Electrics – wietnamskim oddziale Japońskiej firmy produkującej podzespoły dla Apple. W poprzednim roku Tinhte poprawnie przepowiedział, że w iPhonie 5 Apple ponownie użyje 8-megapikselowego aparatu (inne źródła donosiły o 10-MP kamerze).

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Foxconn rozpoczął już rekrutację nowych pracowników, którzy będą zatrudnieni przy produkcji iPhone’a 5S. Potwierdza to wcześniejsze plotki, że premiera nowego modelu iPhone’a mógłaby mieć miejsce już w czerwcu, np. na konferencji WWDC (nie jest jeszce znana dokładna data konferencji), a na rynku telefon pojawiłby się w lipcu lub sierpniu.

Według plotek, iPhone 5S będzie miał nowy procesor (prawdopodobnie A7), ulepszoną kamerę oraz będzie wreszcie obsługiwał technologię NFC. Apple może też zastosować nowy system weryfikacji wiarygodności użytkownika, oparty na rozpoznawaniu głosu lub odcisków palców (w lipcu zeszłego roku Apple przejął firmę AuthenTec, która zajmowała się rozwojem tej technologii).

Źródło: MacRumors, Tinhte.vn

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: