Plotka: iPhone 5S z 12-megapikselową kamerą?

Tomek Czech   16 kwietnia 2013

 

kamera_iphone-5s

 

Choć iPhone ma jedną z najlepszych kamer pośród wszystkich smartfonów, Apple nie ustaje w wysiłkach jej ulepszania. Najnowsza plotka głosi, że iPhone 5S będzie wyposażony w 12-megapikselową kamerę, która jeszcze lepiej niż dotychczas będzie sobie radziła z fotografowaniem w słabych warunkach oświetleniowych oraz będzie mogła nagrywać wideo w funkcji HDR.

berrolia

Autorem plotki jest wietnamski serwis Tinhte, powołujący się na źródła w Wonderful Saigon Electrics – wietnamskim oddziale Japońskiej firmy produkującej podzespoły dla Apple. W poprzednim roku Tinhte poprawnie przepowiedział, że w iPhonie 5 Apple ponownie użyje 8-megapikselowego aparatu (inne źródła donosiły o 10-MP kamerze).

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Foxconn rozpoczął już rekrutację nowych pracowników, którzy będą zatrudnieni przy produkcji iPhone’a 5S. Potwierdza to wcześniejsze plotki, że premiera nowego modelu iPhone’a mógłaby mieć miejsce już w czerwcu, np. na konferencji WWDC (nie jest jeszce znana dokładna data konferencji), a na rynku telefon pojawiłby się w lipcu lub sierpniu.

Według plotek, iPhone 5S będzie miał nowy procesor (prawdopodobnie A7), ulepszoną kamerę oraz będzie wreszcie obsługiwał technologię NFC. Apple może też zastosować nowy system weryfikacji wiarygodności użytkownika, oparty na rozpoznawaniu głosu lub odcisków palców (w lipcu zeszłego roku Apple przejął firmę AuthenTec, która zajmowała się rozwojem tej technologii).

Źródło: MacRumors, Tinhte.vn

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: