Bloomberg: Foxconn przygotowuje się do produkcji iPhone’a 5S

by Kuba on 15 kwietnia 2013

iPhone-5S-concept

Według źródeł Bloomberga, już w marcu Foxconn rozpoczął rekrutację nowych pracowników, którzy będą zatrudnieni przy produkcji iPhone’a 5S.

berrolia

Zdaniem Bloomberga, Foxconn wznowił zatrudnianie na prośbę Apple. Nowi pracownicy będą zatrudnieni w fabryce w Zhengzhou, w której produkowany jest wyłącznie iPhone, i która obecnie zatrudnia blisko 300 tys. osób. Według informacji zdobytych przez The Wall Street Journal, od połowy marca Foxconn zatrudnia dodatkowo 10 tys. osób tygodniowo.

Wszystko wskazuje na to, że produkcja nowego iPhone’a rozpocznie się na dniach. Potwierdza to wcześniejsze plotki, że premiera iPhone’a 5S mógłaby mieć miejsce już w czerwcu, np. na konferencji WWDC (nie jest jeszce znana dokładna data konferencji), a na rynku telefon pojawiłby się w lipcu lub sierpniu.

Według plotek, iPhone 5S będzie miał nowy procesor (prawdopodobnie A7), ulepszoną kamerę (może nawet 13 megapikselową) oraz będzie wreszcie obsługiwał technologię NFC. Apple może też zastosować nowy system weryfikacji wiarygodności użytkownika, oparty na rozpoznawaniu głosu lub odcisków palców (w lipcu zeszłego roku Apple przejął firmę AuthenTec, która zajmowała się rozwojem tej technologii).

Źródło: Bloomberg, WSJ
Koncept iPhone’a 5S: Alexander Kormishin

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: