Apple coraz bliżej uruchomienia iRadio, serwis na razie niedostępny w Polsce

Marek Twejn   12 kwietnia 2013

apple-iradio

Jak podaje The Verge, Apple jest bliski podpisania porozumienia z Universal Music Group (UMG) i Warner Music w sprawie uruchomienia swojego nowego serwisu streamingowego, nazywanego przez media “iRadio”. Serwis ma ruszyć jesczcze w tym roku.

berrolia

iRadio ma być bezpośrednią konkurencją dla serwisów takich jak Pandora czy Spotify i ma pomóc Apple odbudować pozycję najważniejszego gracza na rynku sprzedaży muzyki online. Pozycja iTunes’a, niegdyś niekwestiowanego lidera na tym rynku, jest coraz bardziej zagrożona przez serwisy streamingowe, oferujące użytkownikowi nieograniczony dostęp do muzyki za miesięczną, zwykle niewygórowaną opłatą.

Po podpisaniu umów z UMG i Warner, Apple prawdopodobnie szybko dogada się z Sony Music, trzecim gigantem na rynku muzycznym (zdaniem The Verge firmy są blisko porozumienia) i będzie gotowy do wystartowania z iRadio. Pośpiech w dochodzeniu do porozumienia z wytwórniami może wskazywać na to, że Apple zależy na uruchomieniu serwisu latem tego roku (razem z premierą iPhone’a 5S?), być może już na konferencji WWDC.

Jak podaje CNET, iRadio będzie na początku dostępne w Stanach Zjednoczonych oraz w 12 innych krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Australii oraz Japonii. Absolutnie nie zaskakuje nas, że w tym gronie nie ma (na razie?) Polski.

Źródło: The Verge, CNET

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: