Apple prezentuje iPhone’a 5S z czytnikiem linii papilarnych Touch ID

Tomek Czech   10 września 2013

iphone-5s

Zaraz po pokazaniu światu iPhone’a 5C, Apple zaprezentował długo oczekiwanego iPhone’a 5S. Nowy iPhone wyposażony jest w procesor A7, pewnym zaskoczeniem jest to, że jest to procesor 64-bitowy. iPhone 5S posiada też całkowicie nowy kompoment – M7 – który ma być wsparciem dla procesora. Nowy iPhone dostępny będzie w trzech kolorach: złotym, srebrnym oraz ciemnoszarym.

berrolia

Sprawdziły się plotki, że iPhone 5S będzie wyposażony w skaner linii papilarnych wbudowany w przycisk Home. Skaner będzie służył zarówno odblokowywanu telefonu jak i potwierdzania tożsamości w iTunes (kupno, aktualizacja aplikacji). Touch ID będzie miał opcję obsługi kilku użytkowników.

Inne dane:

  • 8 MP kamera iSight z opcją slow-motion, 120 klatek na sekundę, dwudiodowy flash, 720p wideo
  • wydajniejsza bateria: 250 godzin w trybie oczekiwania, 10 godzin rozmów, 10 godzin surfowania w internecie (zarówno WiFi jak i LTE), 10 godzin oglądania wideo, 40 godzin muzyki

Ceny w USA nie uległy zmianie: 199 dol. za 16 GB, 299 dol. za 32 GB i 399 dol. za 64 GB.

iPhone 5S bedzie dostępny 20 września w 9 krajach  (Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Australia, Chiny, Francja, Niemcy, Japonia, Singapur). Nie wiadomo jeszcze kiedy trafi do Polski.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby dowiedzieć się więcej o wszystkich nowościach ogłoszonych przez Apple na dzisiejszej prezentacji.

Czytaj też:

Zdjęcia: The Verge

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: