iPhone 5S i iPhone 5C: ceny i dostępność

Tomek Czech   11 września 2013

iPhone 5c i iPhone 5S

Apple zaprezentował wczoraj długo oczekiwane iPhony 5S i 5C. Postanowiliśmy dokładnie przyjrzeć się cenom oraz dostępności nowych telefonów Apple, a także pospekulować na temat prawdopodobnych cen i dostępności w Polsce.

Czytaj też: iPhone 5c już niedługo w ofercie T-Mobile (i Play?)

berrolia

CENY

Ceny w Stanach Zjednoczonych i Europie:

iPhone 5S

USA

Europa

z dwuletnim kontraktem

bez kontraktu

bez kontraktu

16 GB

199 dol.

649 dol.

699 €

32 GB

299 dol.

749 dol.

799 €

64 GB

399 dol.

849 dol.

899 €

 

iPhone 5C

USA

Europa

z dwuletnim kontraktem

bez kontraktu

bez kontraktu

16 GB

99 dol.

549 dol.

599 €

32 GB

199 dol.

649 dol.

699 €

 

CENY W POLSCE

Nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji na temat polskich cen iPhone’a 5C i 5S. Ceny iPhone’a 5S w amerykańskim AOS są dokładnie takie same, jak zeszłoroczne ceny iPhone’a 5, co w Polsce przekładało się na następujące kwoty:

  • 16 GB: 2849 zł
  • 32 GB: 3299 zł
  • 64 GB: 3749 zł

Mażemy być prawie pewni, że dokładnie takie będą też ceny iPhone’a 5S w polskim AOS.

Na temat cen u operatorów komórkowych trudno jest spekulować, iPhone 5S będzie prawdopodobnie dostępny nawet od złotówki, ale w drogim abonamencie rządu 150 – 200 zł.

Wszyscy ciekawi jesteśmy ceny iPhone’a 5C, zapowiadanego jako “tani iPhone” Jak się okazało, plastikowy telefon od Apple nie jest wcale taki tani. Stueurowa różnica między europejskimi cenami iPhone’a 5C i zeszłorocznego Phone’a 5 może przełożyć się na następujące ceny iPhone’a 5C w Polsce:

  • 16 GB: 2549 zł
  • 32 GB: 2999 zł

DOSTĘPNOŚĆ

iPhone’a 5C będzie można zarezerwować już w ten piątek, 13 września w następujących krajach: Australia, Kanada, Chiny, Francja, Niemcy, Hong Kong, Japonia, Puerto Rico, Singapur, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania. Sprzedaż (w tych samych krajach) rozpocznie się 20 września.

Nie będzie natomiast rezerwacji dla iPhone’a 5S. Telefon będzie można kupić od 20 września w tych samych 11 krajach.

Nie wiadomo na razie kiedy nowe iPhone’y będą dostępne w innych krajach. Na prezentacji padło jedynie stwierdzenie, że “do grudnia” (DO grudnia, nie W grudniu, jak podają niektóre media) iPhone’y 5S i 5C będą dostępne w ponad 100 państwach.

W poprzednich latach nowe telefony Apple wchodziły na rynki drugiej grupy państw tydzień lub dwa po pierwszej grupie. W zeszłym roku iPhone 5 pojawił się w drugiej grupie 22 krajów, tydzień po premierze światowej.

DOSTĘPNOŚĆ W POLSCE

Żaden z polskich operatorów komórkowych oraz dystrybutorów sprzętu Apple nie ogłosił jeszcze daty dostępności iPhone’a 5C/5S w Polsce. W zeszłym roku Polska znalazła się w drugiej grupie państw i iPhone’a 5 mogliśmy kupić już tydzień po światowej premierze.

Serwis iClinic ruszył z przedsprzedażą nowych iPhonów w Polsce, ale jest drogo.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby być pierwszym/ą, który/a dowie się o polskiej premierze nowych iPhonów.

Czytaj też:

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: