Nowy Mac Pro dostępny od grudnia za 2999 dolarów

Tomek Czech   22 października 2013

mac-pro

Apple zdradził właśnie więcej szczegółów na temat nowego Maka Pro: nowy Pro będzie dostępny od grudnia za 2999 dolarów.

berrolia

Konstrukcja nowego Maka Pro oparta jest na koncepcji zunifikowanego rdzenia termicznego zapewniającej równomierne i skuteczne chłodzenie wszystkich procesorów.

Mózgiem Mac Pro nowej generacji są procesory Intel Xeon E5 , współpracujące z dwoma procesorami graficznymi AMD FirePro – dzięki temu nowy Pro jest do 2,5 raza szybszy niż obecny model i oferuje fantastyczną moc obliczeniową — do 7 teraflopów.

Nowy Mac Pro ma także pamięć masową z magistralą PCIe, która jest do 10 razy szybsza od typowych dysków twardych stosowanych w komputerach stacjonarnych, oraz najnowszą czterokanałową pamięć RAM ECC DDR3 z szyną taktowaną zegarem 1866 MHz o przepustowości do 60 GB/s.

Tak potężna moc sprawia, że nowy Mac Pro “będzie umożliwiał swobodną edycję materiału wideo w pełnej rozdzielczości 4K oraz jednoczesne renderowanie efektów w tle.”

Nowy Mac Pro ma interfejs Thunderbolt 2, pamięć masową flash z magistralą PCIe i ultraszybką pamięć RAM ECC.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: