OS X Mavericks dostępny od dzisiaj, za darmo

Marek Twejn   22 października 2013

os-x-mavericks-apple-event

Apple ogłosił właśnie, że nowy OS X Mavericks jest dostępny od dzisiaj, za darmo! Mavericks można pobrać z Mac App Store.

berrolia

zaprezentowanym na czerwcowej WWDC OS X 10.9 Mavericks pojawiają się długo oczekiwane karty w Finderze, funkcja tagowania dokumentów oraz ulepszona funkcja Multiple Displays (łącznie z możliwością używania Apple TV jako drugiego ekranu, bezprzewodowo). W Mavericks pojawią się też dwie aplikacje obecne dotychczas jedynie na iOS –iBooks i Mapy oraz mocno poprawiona Safari.

Nowy OS X ma też radykalnie zmniejszyć ilość zużywanej przez system energii. Dzięki funkcji Timer Coalescing ilość niepotrzebnej aktywności systemu ma zmniejszyć się aż o 72%. Funkcja App Nap zmniejsza z kolei ilość energii zużywanej przez aplikacje, których akurat nie używamy. Technologia Compressed Memory ma zaś zwiększać szybkość reakcji systemu.

Ciekawym nowym dodatkiem do OS X jest iCloud Keychain – możliwość przechowywania w systemie (i jednocześnie w iCloud) wszystkich naszych haseł oraz danych karty kredytowej. To duży cios w świetną aplikację 1Password, oferującą dokładnie te same funkcje, ale odpłatnie.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnej informacji na temat OS X Mavericks i innych zaprezentowanych dzisiaj produktów Apple.

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: