Najlepsze aplikacje iOS do śledzenia Mistrzostw Świata Brazylia 2014

Tomek Czech   12 czerwca 2014

brazil-2014-world-cup

Zobacz również: Mistrzostwa Świata w Twoim iPhonie z Passbookiem

Cytując klasyka “tylko minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka arbitra meczu…”. Tak, to już dzisiaj. “Wielkie sportowe święto”, “futbolowe szaleństwo”, “mundialowa gorączka”, gole “stadiony świata” i polscy piłkarze, tradycyjnie przyglądający się temu wszystkiemu przez ekran telewizora. Lub smartfona. Lub tabletu. No właśnie, nie tylko dla naszych kopaczy, ale dla wszystkich fanów futbolu, którzy jednocześnie są fanami “produktów z logiem nadgryzionego jabłka” (również klasyka), przygotowaliśmy listę najlepszych aplikacji na iOS, dzięki którym można śledzić wszystko, co dzieje się na mundialu.

berrolia

TVP Stream (darmowa)

tvp-streamTo jedyna aplikacja, dzięki której w Polsce będzie można oglądać (legalnie) mecze z brazylijskich mistrzostw na żywo. TVP Stream pokaże na żywo wszystkie 64 mecze turnieju, szkoda tylko, że do transmisji będą mieli dostęp jedynie abonenci T-Mobile (wszytko przez rzekomą “współpracę technologiczną” TVP z T-Mobile, czyli w rzeczywistości przez umowę sponsorską).

Klienci pozostałych sieci będą mieli dostęp do skrótów, powtórek, relacji reporterskich i innych materiałów wideo (TVP zamierza wyprodukować około tysiąca takich materiałów).

Jako że ideą aplikacji jest przede wszystkim zapewnienie dostępu do relacji z mistrzostw w chwili, kiedy przebywamy poza domem i nie mamy dostępu do telewizora (wszystkie mecze i setki godzin materiałów z mundialu pokażą TVP1 i TVP2), streaming w aplikacji możliwy jest oczywiście również przez 3G/LTE.

tvp-stream-app

 

LiveScore Championship (darmowa)

livescoreLivescore.com, najlepszy serwis z wynikami meczów piłkarskich na żywo, przygotował na mistrzostwa specjalną aplikację, dostępną w App Store za darmo. Jeżeli nie będzimy mogli oglądać któregoś z meczów na żywo, w aplikacji znajdziemy jego aktualny wynik, a taże tekstową relację minuta-po-minucie oraz statystyki.

W LiveScore Championship znajdziemy również terminarz turnieju, aktualną sytuację w grupach, składy drużyn oraz najświeższe informacje z mundialu.

Alternatywa: Eurosport Livescore (darmowa)

livescore-app

 

FIFA (darmowa)

fifaW oficjalnej aplikacji FIFA znajdziemy właściwie wszystko na temat mistrzostw (wyniki na żywo, dotychczasowe rezultaty, terminarz, materiały wideo, itd.), ale to przede wszystkim opcja dla tych, którzy szukają dodatkowych informacji z mistrzostw, a które FIFA, jako organizator (mający nieograniczony dostęp do drużyn i zawodników) może zapewnić. W aplikacji znanjdziemy więc livebloga, z wszystkimi aktualnościami, wywiadami, zdjęciami, itp.

Możemy też wybrać naszą ulubioną drużynę, a aplikacja powiadomi nas o rezultatach wszystkich meczów z jej udziałem oraz wszystkich nowych wiadomościach dostępnych na jej temat.

Bardzo ciekawą opcją jest też możliwość głosowania na najlepszego gracza każdego z 64 meczów, co ma nam dać “realny wpływ na to, co dzieje się na mistrzostwach”.

fifa-app

 

Mundial 2014 z Przeglądem Sportowym (darmowa)

przeglad-icon

Stali czytelnicy Przeglądu Sportowego oraz ci, którzy po prostu wolą czytać po polsku, mogą za darmo pobrać aplikację przygotowaną na mundial przez największą sportową gazetę w kraju. Znajdą w niej najnowsze artykuły dziennikarzy Przeglądu Sportowego, galerię zdjęć i wideo, sylwetki drużyn, aktualne tabele, terminarz oraz wyniki spotkań.

przeglad-sportowy-app

 

Sport.pl Live i Z Czuba Na Żywo (darmowe)

sport-pl-live-appDwie aplikacje ze stajni Gazeta.pl: w Sport.pl Live znajdziemy najnowsze informacje z Brazylii, Z Czuba, jak zawsze z dużą dozą humoru (jeśli komuś się jeszcze nie znudziło), relacjonować będzie mecze na żywo.

Relacje Z Czuba można śledzić także w aplikacji Sport.pl Live, instalowanie dodatkowej apki ma sens dla tych, którzy chcą mieć szybki dostęp do relacji, a niekoniecznie są zainteresowani setkami newsów z Brazylii.

W Sport.pl Live znajdziemy również pełny terminarz Mistrzostw z możliwością ustawiania przypomnień. O najbliższych transmisjach live powiadomi nas również Z Czuba.

sport-pl-na-zywo-app

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić kolejnych odcinków naszego cyklu “Najlepsze aplikacje iOS”.

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: