Estimote ulepsza zarządzanie energią i wydłuża czas pracy baterii w swoich Beacons

Marek Twejn   15 lipca 2014

iBeacon_Estimote

Estimote, złote dziecko polskiej rewolucji startupowej, zaktualizował właśnie aplikację iOS, wprowadzając do niej narzędzia do zaawansowanego zarządzania energią w swoich beaconach. Nowa funkcja “Power Modes” ma pozwolić beaconom Estimote działać nawet dwa razy dłużej. Co więcej, firmware wszystkich beaconów, które firma kiedykolwiek sprzedała, mogą zostać teraz bezprzewodowo zaktualizowane do wersji 2.1, by móc od razu korzystać z nowych rozwiązań.

Używając aplikacji Estimote, możemy teraz wybrać jeden z dwóch trybów inteligentnego zarządzania energią (Power Modes): Basic i/lub Smart. Tryb Basic ma wydłużyć czas pracy beacona o 30%, niezależnie od siły, z jaką nadaje i częstotliwości nadawanych komunikatów. Bezpośrednie połączenie z beaconem może być w tym trybie jednak nieco wolniejsze.

estimote-ibeacon-power-modes

Z kolei w trybie Smart aplikacja używa “zaawansowanych algorytmów” by nauczyć się w jaki sposób korzystamy z beaconu i zastosować tą wiedzę do jak najbardziej wydajnego zarządzania energią. Jak podaje Estimote, w wewnętrznych testach przeprowadzonych w firmie przyniosło to 50-procentowe wydłużenie pracy baterii.

Obu trybów można używać jednocześnie, dla jeszcze większej optymalizacji zużycia energii.

W aplikacji ulepszony został też podgląd beaconów w trybie “Radar View” oraz zarządzanie numerami UUID, dla wygodnego kierowania beaconami z poziomu aplikacji.

estimote-ios-app-updates

Na najbliższe tygodnie Estimote zapowiada wprowadzenie kolejnych narzędzi oraz nowe API, które pozwolą zarządzać całymi grupami beaconów jednocześnie.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić najnowszych informacji ze świata Apple.

Źródło: Estimote

Z miłości do Apple

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: