Apple Watch: ceny i dostępność

Tomek Czech   11 września 2014

Złoty Apple Watch

Zastanawiasz się, kiedy założysz na rękę to 18-karatowe dzieło sztuki spod dłuta Jony’ego Ive’a, za które zapłacisz swoim nowiutkim iPhonem? Otóż najwcześniej za kilka miesięcy, ale to właściwie dobrze się składa, bo przez ten czas zdążysz zaoszczędzić potrzebną sumę.

O cenach i dostępności Apple Watch wiemy nieco mniej, niż o tym, ile będą kosztować i kiedy będziemy mogli kupić nowe iPhone’y, jednak kilka szczegółów już znamy.

berrolia

CENA

Apple ogłosił, że ceny za Apple Watch zaczynać się będą od 349 dol. W Europie będzie to zapewne 349 euro (taki właśnie przelicznik $ -> € Apple stosuje w przypadku iPhone’ów), czyli około 1500 zł.

apple-watch-smallTyle będą kosztować najtańsze modele, czyli prawdopodobnie te z kolekcji Apple Watch Sport, z aluminiową obudową i gumowo-silikonowymi paskami.

Z pewnością więcej zapłacimy za wykonane z nierdzewnej stali zegarki z kolekcji Apple Watch, natomiast wykonane z 18-karatowego złota modele z kolekcji Apple Watch Edition to prawdopodobnie będzie zupełnie inna półka cenowa.

W opublikowanym jeszcze w kwietniu raporcie, zazwyczaj dobrze poinformowany analityk Ming-Chi Kuo prognozował, że najdroższa wersja inteligentnego zegarka Apple będzie kosztować “kilka tysięcy dolarów”.

Zapewne więc nie bez racji Horace Dediu z Asymco twierdzi, że najdroższy model Apple Watch będzie kosztował więcej niż najdroższy iPhone (999 euro), który z kolei będzie kosztował więcej niż większość komputerów osobistych.

 

Złoty Apple Watch ma być też sprzedawany w ekskluzywnym pudełku, takim, w jakich sprzedawana jest biżuteria. Pudełko to będzie jednocześnie ładowarką: w środku znajdziemy magnetyczną końcówkę ładowarki, z tyłu natomiast podłączymy kabel Lightning.

apple-watch-photo

DOSTĘPNOŚĆ

Jedyna oficjalna informacja o tym, kiedy Apple Watch pojawi się w sklepach, to podany przez Apple termin “początek 2015 r.”

Według NYT, “wcześniej” firma z Cupertino będzie przyjmowała zamówienia (rezerwacje) na Apple Watch.

Dlaczego więc Apple zdecydował się pokazać światu swój inteligentny zegarek już teraz? Zdaniem Johna Grubera, taka strategia Apple jest jak najbardziej zrozumiała: gdyby Apple Watch miał pojawić się w sprzedaży natychmiast po prezentacji, wcześniej większość informacji o nim wyciekłaby w czasie procesów regulacyjnych, przez które nowy produkt Apple będzie musiał przejść w wielu krajach.

Tymczasem podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+, żeby nie przegapić premiery Apple Watch.

Sprawdź też ceny i dostępność iPhone’a 6 oraz iPhone’a 6 Plus.

Więcej z wtorkowego eventu apple:

Źródło: Apple

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: