Otwarcie międzynarodowej wystawy fotografii mobilnej “Bez pośpiechu” już 18 października w Poznaniu

Marek Twejn   2 października 2014

Międzynarodowa Wystawa Fotografii Mobilnej

Mobilni, prężnie działająca grupa entuzjastów fotografii wykonywanej smartfonami, zaprasza na międzynarodową wystawę fotografii mobilnej „Bez pośpiechu. Opowieści z ulic i podwórek”. Wystawę będzie można zobaczyć w Poznaniu w ramach II Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki. Wernisaż już 18 października o godzinie 19:00 w poznańskim Domu Kultury „Słońce”.

berrolia

Organizatorzy zapewniają, że w polskiej fotografii mobilnej to wydarzenie bez precedensu, gdyż po raz pierwszy na jednej wystawie udało się zebrać zdjęcia fotografów z tak wielu państw (Polska, Czechy, Niemcy, Łotwa, Włochy i USA).

W Poznaniu zobaczymy zdjęcia najlepszych mobilnych fotografów ze świata, takich jak Thomas Kakareko, Greg Schmigel, Philippe Gonzalez, Emil Pakarklis, Moritz Möller czy Richard „Koci” Hernandez. Nie zabraknie zdjęć fotografów z włoskiej grupy GoodFellas, dawnego czeskiego Opojeni oraz grupy Mobilni.

Podczas wernisażu odbędzie się także premiera nowego zeszytu z serii wydawniczej „Fotografowie Wielkopolski”, w całości poświęconemu fotografowi mobilnemu Michałowi Koralewskiemu.

Koralewski

Opis wystawy:

Miasto tętni życiem. Hałasem samochodów, strumieniem ludzi, zapachem barów szybkiej obsługi. My — mieszkańcy miast — przez większość życia przemierzamy nasze ulice i blokowiska w niesamowitym pośpiechu, pędząc do miejsc pracy, szkół, sklepów, urzędów… Wiecznie zagonieni, rzadko dostrzegamy inne przejawy życia ulicy: ulicznych grajków, zamyślonych ludzi na ławkach, zakochanych, pochłoniętych intymną rozmową, ludzi, którzy nie dali się porwać przez wartki nurt spieszącego się tłumu. To dzięki nim miasto czasami zwalnia, zatrzymuje się na krótki moment i pozwala nam zaczerpnąć tchu. „Bez pośpiechu. Opowieści z ulic i podwórek” to pierwsza w Polsce międzynarodowa wystawa fotografii mobilnej. 100 zdjęć wykonanych tylko za pomocą telefonów komórkowych, pokazujących miejską codzienność przez pryzmat zamyślenia, zatrzymania i wyciszenia.

A my przypominamy o naszym konkursie fotografii mobilnej “iThinkPhoto”, w którym do wygrania są bezprzewodowy głośnik Beats Pill 2.0 by Dr. Dre oraz statyw Joby GorillaPod Action z mocowaniem GoPro.

konkurs-fotograficzny-thinkapple

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnej informacji ze świata fotografii mobilnej/iPhoneography.

Czytaj też: 

Źródło: Mobilni

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: