Mobiconf 2014 za nami, do zobaczenia za rok!

Tomek Czech   7 października 2014

mobiconf_2014

Byliśmy, widzieliśmy, z chęcią wrócimy za rok. Na organizowanej w Krakowie Mobiconf pojawilismy się nie tylko w roli patrona medialnego, ale przede wszystkim jako fani technologii mobilnych, skuszeni ciekawo zapowiadającym się programem konferencji. Nie zawiedliśmy się. Dobór gości, ich prezentacje, organizacja – wszystko stało na najwyższym poziomie.

berrolia

Tom Maes z Truecaller ciekawie opowiadał o konieczności lokalizacji aplikacji mobilnych (osadzenia ich w konkretnym kontekście społeczno-kulturowym), a Dawid Gdański i Łukasz Hlebowicz z kontakt.io nie tylko szczegółowo opowiedzieli o cieszących się już światową renomą beaconach krakowskiej firmy, ale też zdradzili kilka szczegółów na temat ich nowych produktów – Cloud Beacon oraz całkowicie nowego urządzenia ubieralnego (na nadgarstek), które współpracuje z beaconami. Premiera “wkrótce”.

kontakt-io-one-more-thing

kontakt.io zorganizował też grę z wykorzystaniem aplikacji BeaconHunter – zadanie polegało na odnalezieniu 10 beaconów schowanych w różnych częściach budynku. Nagrodą był zestaw developerski beaconów kontakt.io.

W konferencji udział wzięło ponad dwieście uczestników i speakerzy z 12 krajów z takich firm, jak: Facebook, Skyscanner, Wunderlist, Shazam, eBay, Imagination Technologies czy JetBrains.

Organizatorzy potwierdzili już datę drugiej edycji Mobiconf – październik 2015 r.

Niestety nie mogliśmy przejechać się po nocnym Krakowie imprezowym tramwajem, ale z pewnością nie przegapimy tej atrakcji za rok.

Więcej informacji znajdziecie na stronie konferencji, a także na Facebooku organizatora – firmy Miquido.

Sponsorzy i Partnerzy Mobiconf 2014: Kontakt.io, AppCode, Geecon

Patroni Medialni: Interia.pl, Gazeta.pl, iMagazine.pl, GoMobi.pl, Instalki.pl, Software Developer’s Journal, Linux Magazine, MobileTrends.pl, ThinkApple.pl, Java.pl.

Foto: Mobiconf

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: