12-calowy iPad Pro z rysikiem? Yahhh!

by Kuba on 19 stycznia 2015

iPad Pro rysik stylus

To jedna z niezapomnianych scen historycznej prezentacji iPhone’a w 2007 r.: Steve Jobs omawia sposób, w jaki będziemy obsługiwać nowego smartfona i “podpuszcza” publiczność – “Użyjemy rysika, tak?!” – mówi, by po krótkiej chwili odpowiedzieć samemu sobie – “Nie! Kto w ogóle mógłby chcieć rysika? Musisz go znaleźć, potem odłożyć na miejsce, możesz go zgubić… Yahhh!” (wideo poniżej). Zaprezentowana następnie technologia multi-touch, pozwalająca na obsługę iPhone’a palcem, zrewolucjonizowała cały rynek urządzeń mobilnych i dziś chyba nikt nie ma wątpliwości, że to najlepsza forma komunikacji z urządzeniami przenośnymi.

Jednak Ming-Chi Kuo, zazwyczaj dobrze poinformowany analityk KGI, twierdzi, że Apple pracuje nad rysikiem, który miałby być sprzedawany jako dodatkowe akcesorium dla iPada, w tym przede wszystkim dla 12-calowego iPada Pro, którego premierę Kuo przewiduje na drugi kwartał 2015 r.

Według wielu doniesień, 12-calowy iPad z założenia przeznaczony będzie przede wszystkim do zadań profesjonalnych. Jeśli będzie masowo wykorzystywany np. przez grafików, wtedy rysik mógłby mieć sens. Ale skoro na rynku dostępna jest już cała gama rysików innych firm, czy Apple rzeczywiście zdecyduje się stworzyć własny model?

Czytaj też: 

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Apple Insider 

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: