Apple Watch ma 8 GB pamięci

Tomek Czech   11 marca 2015

Apple-Watch-music

9to5Mac potwierdził swoje wcześniejsze doniesienia, że Apple Watch wyposażony jest w 8 GB pamięci masowej. Nie będziemy jej mogli jednak używać całkowicie dowolnie: do przechowywania muzyki przeznaczone będą maksymalnie 2 GB, na zdjęcia – 75 MB.

berrolia

Podczas poniedziałkowego eventu Apple ujawniło, że muzykę będziemy mogli wgrywać na zegarek za pomocą aplikacji Apple Watch na iPhone’a. 2 GB wystarczą na kilka(naście) albumów.

Nie jest na razie jasne, czy muzykę z Apple Watch będziemy mogli odtwarzać jedynie przez słuchawki Bluetooth, czy również przez wbudowany głośnik.

Choć 75 MB nie pozwoli na przechowanie dużej ilości zdjęć, na Apple Watch i tak będziemy mogli zapisać jedynie zdjęcia oznaczone przez nas jako Ulubione, przed synchronizacją z zegarkiem (przez Bibliotekę Zdjęć iCloud) zostaną one dodatkowo zmniejszone.

Pozostałe 6 GB pamięci będzie wykorzystywane przez system operacyjny i aplikacje, zwłaszcza przez aplikacje natywne, które maja pojawić się w drugiej połowie 2015 r.

Co ciekawe, z informacji 9to5Mac wynika, że wszystkie wersje Apple Watch – aluminiowa, stalowa i złota – będą posiadały 8 GB pamięci.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Więcej z poniedziałkowego eventu:

Źródło: 9to5Mac

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: