Apple Watch w Polsce dopiero w 2016?

Tomek Czech   28 czerwca 2015

apple-watch-polska-2016

Czy w tym roku doczekamy się polskiej premiery Apple Watch? Coraz więcej wskazuje na to, że nie. Tak wynika m.in. z małego “śledztwa” przeprowadzonego przez redaktorów Cult of Mac.

berrolia

24 kwietnia applowski zegarek zadebiutował w 9 krajach (Australia, Chiny, Francja, Hong Kong, Japonia, Kanada, Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania), w zeszły piątek pojawił się w 7 kolejnych (Hiszpania, Korea Południowa, Meksyk, Singapur, Szwajcaria, Tajwan, Włochy). Wiemy też, że od 17 lipca Apple Watch będzie dostępny w Holandii, Szwecji i Tajlandii.

Redaktorzy Cult of Mac przejrzeli lokalne strony apple.com wszystkich krajów i wyliczyli, że informacja o tym, że Apple Watch będzie na danym rynku dostępny “w 2015 r.” znajduje się na stronach 13 kolejnych krajów, wśród których nie ma Polski (Arabia Saudyjska, Austria, Belgia, Brazylia, Dania, Finlandia, Indie, Malezja, Norwegia, Nowa Zelandia, Rosja, Turcja, Zjednoczone Emiraty Arabskie).

To oczywiście nie musi być ostateczny dowód na to, że Apple Watch zadebiutuje nad Wisłą dopiero w następnym roku, ale nie jest to też niemożliwe.

Premiera w 2016 staje się też niestety coraz bardziej realna w świetle tego, że języka polskiego ciągle nie ma w nowym systemie operacyjnym Apple Watch – watchOS 2, który zadebiutuje jesienią. Siri po polsku nie ma też w pierwszych betach iOS 9.

Tymczasem pojawiają się już pierwsze informacje o… Apple Watch 2.

Czekając na polską premierę Apple Watch, rzuć okiem na:

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji o Apple Watch.

Źródło: Cult of Mac

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: