Potwierdzone: iPhone 6s i 6s Plus z 2 GB RAM, iPad Pro z 4 GB RAM

Tomek Czech   13 września 2015

iphone-6s-2GB-RAM

Choć doniesienia o wyposażeniu iPhone’a 6s w 2 GB RAM pojawiały się od dawna, do tej pory nie mieliśmy potwierdzenia tej informacji. Żeby mieć pewność, nie musieliśmy jednak czekać do 25 września, aż iFixit zajrzy do środka iPhone’a: znany deweloper iOS – Hamza Sood, znalazł potwierdzenie wcześniejszych doniesień w najnowszej wersji Xcode.

berrolia

Jego odkrycie potwierdza, że 2 GB RAM znajdziemy zarówno w iPhonie 6s, jak i 6s Plus. Poprzednie trzy generacje iPhone’ów (5, 5s, 6) były wyposażone w 1 GB RAM.

Według tego samego dokumentu w Xcode, iPad Pro będzie miał 4 GB RAM. Informacja ta wyciekła wcześniej w dokumentach Adobe.

Wiem też, że iPhone 6s będzie miał baterię o pojemności 1715mAh, czyli nieznacznie mniejszej, niż bateria w iPhonie 6.

Nowe iPhone’y będą dostępne od 25 września w pierwszej grupie 12 państw (niestety nie ma wśród nich Polski). Preordery ruszyły wczoraj. Udało nam się zamówić iPhone’a 6s, więc już od następnego piątku będziemy testować dla Was technologię 3D Touch, nagrywanie 4K i „żywe zdjęcia”.

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych wiadomości ze świata Apple.

Czytaj też: 

Źródło: MacRumors
Screen: Hamza Sood

Najlepsza oferta Apple dla firm👇

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: