Bateria w iPhonie 6s: mniejsza, ale bardziej wydajna

Tomek Czech   13 września 2015

bateria-iphone-6

Wydłużenie czasu pracy baterii iPhone’a od lat znajduje się na czele listy życzeń wielu użytkowników, ale Apple konsekwentnie utrzymuje go na stałym poziomie (co i tak trzeba uznać za duże osiągnięcie, biorąc pod uwagę ilość nowych funkcji w iPhonie i jego systematyczne “odchudzanie”). Wygląda na to, że nie inaczej będzie w przypadku tegorocznych modeli, choć bateria w iPhonie 6s jest nawet mniejsza, niż w iPhonie 6.

berrolia

Rozmiar baterii nowego iPhone’a poznaliśmy dzięki promującemu go filmowi. W jednym z ujęć widzimy baterię iPhone’a 6 i możemy odczytać jej pojemność: 1715mAh. iPhone 6 ma baterię o pojemności 1810mAh.

Nie oznacza to jednak, że nowy applowski smartfon będzie działał krócej na jednym ładowaniu. Według oficjalnych informacji Apple, będzie działał dokładnie tyle samo, co iPhone 6.

porownanie-baterii-iphone-6-6s

Przyzwyczailiśmy się, że podawane przez Apple czasy pracy na baterii pokrywają się z tymi uzyskiwanymi w codziennym użytkowaniu. Ba, często się zdarza, że iPhone, iPad lub Mac pracują na jednym ładowaniu dłużej, niż obiecuje firma z Cupertino.

W przypadku iPhone 6s, zmniejszenie wielkości baterii było zapewne wymuszone dodaniem ekranu z 3D Touch i mechanizmu haptycznego. Utrzymanie długości życia baterii na niezmienionym poziomie zawdzięczamy bardziej energooszczędnemu procesorowi A9 oraz iOS 9, w którym ulepszono zarządzanie energią.

Nowe iPhone’y będą dostępne 25 września w pierwszej grupie 12 państw (niestety nie ma wśród nich Polski). Preordery ruszyły wczoraj. Udało nam się zamówić iPhone’a 6s, więc już od następnego piątku będziemy testować dla Was nie tylko technologię 3D Touch, nagrywanie 4K i “żywe zdjęcia”, ale też długość życia baterii w nowym smartfonie od Apple.

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych wiadomości ze świata Apple.

Czytaj też: 

Źródło: 9to5Mac

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: