iFixit otwiera iPhone’a 6 i znajduje 1 GB RAM oraz baterię 1810 mAh

Marek Twejn   19 września 2014

 iphone-6-teardown

iFixit tradycyjnie dobrał się do wnętrzności nowego iPhone’a. W środku 4,7-calowego iPhone’a 6 znalazł, zgodnie z przewidywaniami, 1 GB RAM oraz baterię o pojemności 1810 mAh. Detale dotyczące innych komponentów (kamera, procesor, itd.) były znane od czasu prezentacji nowego iPhone’a.

berrolia

Bateria w iPhonie 6 jest zatem 15% pojemniejsza od baterii iPhone’a 5s (1560 mAh), dodatkowa moc zostanie jednak prawie w całości zużyta na zasilanie większego, 4,7-calowego wyświetlacza.

Według oficjalnych danych Apple, czas pracy baterii w iPhonie 6 będzie nieznacznie dłuższy, niż w iPhonie 5s. Testy pokazują, że długość życia baterii jest bardzo podobna w przypadku obu iPhone’ów, w niektórych próbach bateria iPhone’a 5s wytrzymała nawet dłużej.

Również 1 GB RAM w iPhonie 6 to dokładnie tyle samo, ile w 5s. Możemy się jednak spodziewać, że iPhone 6 będzie szybszy od poprzednika za sprawą nowego chipu A8, który według Apple jest o 25% szybszy od poprzedniego procesora – A7. Większą szybkość działania nowemu iPhonowi ma też zapewnić usprawniona obsługa grafiki w iOS 8 (OpenGL ES 3.0, Metal).

iFixit dobrał się również do iPhone’a 6 Plus, w którym znalazł dużą baterię o pojemności 2915 mAh oraz również 1 GB RAM.

Czytaj też:

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić najnowszych informacji ze świata Apple.

Źródło: iFixit

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: