Apple ułatwia przekazywanie darowizn na pomoc uchodźcom

Marek Twejn   22 września 2015

apple-pomoc

Apple stworzyło narzędzie ułatwiające przekazanie darowizny dla Czerwonego Krzyża na rzecz pomocy uchodźcom i migrantom z Syrii i innych regionów. Zarówno na stronach Apple, jak i stronie głównej iTunes znajdziemy banery przekierowujące nas na specjalną stronę, gdzie w łatwy sposób będziemy mogli przekazać darowiznę bezpośrednio z naszego konta iTunes.

berrolia

Cała kwota zostanie przekazana Międzynarodowej Federacji Towarzystw Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca “na wsparcie działań na rzecz pomocy migrantom w basenie Morza Śródziemnego i w sąsiednich regionach”.

W liście do pracowników Apple, Tim Cook wyraził solidarność z uchodźcami i poinformował, że firma przekaże “znaczne środki” na wsparcie organizacji pomocowych. Dodał też, że wszystkie darowizny przekazane przez pracowników Apple, zostaną przez firmę podwojone.

Zajrzyj na stronę Urzędu do spraw cudzoziemców, Polskiej Akcji Humanitarnej lub Amnesty International Polska, żeby sprawdzić, jak jeszcze możesz pomóc uchodźcom i migrantom.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: