Druga edycja i drugi sukces, czyli Mobiconf 2015

Redakcja   14 października 2015

mobiconf2015

Ponad 300 uczestników, 28 prelegentów z różnych części świata, przedstawiciele takich firm jak: Facebook, Spotify, JetBrains, Shazam, Microsoft, Booking.com czy SoundCloud, dwa dni prelekcji i trzy ścieżki tematyczne (iOS, Android i Everything Mobile) – to podsumowanie konferencji Mobiconf, która odbyła się 1-2 października w Krakowie.

berrolia

Tegoroczna odsłona tego międzynarodowego wydarzenia pozytywnie zaskoczyła wszystkich. Pierwszym powodem była sama lokalizacja – kino. Ogromne ekrany, dużo przestrzeni, pełen komfort. Każda prezentacja była nagrywana, a organizatorzy zadbali także o przekazywanie obrazu mówcy na ekran, dzięki czemu każdy uczestnik, nawet siedzący na końcu sali, mógł zobaczyć prelegenta. Co więcej, prezentacje będą udostępniane na profilu YouTube Mobiconfa.

Kolejnym mocnym punktem Mobiconfa była jakość prezentacji. Trudno podważyć autorytet Kevina Goldsmitha i Johna Sundella ze Spotify, Cesara Valiente z Microsoftu, Vitaliego Friedmana ze Smashing Magazine czy Michaela Englanda z SoundCloud. Miquido, organizator konferencji, dołożyło wszelkich starań by uczestnicy spotkali nie tylko wybitnych twórców, ale przede wszystkim by prezentacje były na najwyższym poziomie. Po raz kolejny z uznaniem uczestników spotkał się podział ścieżek tematycznych na: iOSa, Androida i Everything Mobile. Dzięki temu każdy wybierał dla siebie najbardziej interesujący obszar.

mobi15

O zadowoleniu uczestników świadczą liczne pozytywne wpisy na Twitterze, jak chociażby ten autorstwa Frederika Schweigera: „Awesome people, awesome presentations, awesome Mobiconf 2015! Thanks to all the great people who were involved in this outstanding event! Więcej komentarzy można zobaczyć na Twitterze i Facebooku. Swoje wrażenia z konferencji opisał także Oliver Drobnik, twórca Cocoanetics.com, według którego Mobiconf jest najlepszą konferencją obok WWDC.

W harmonogram Mobiconfa wpisało się na dobre także Tram Party, czyli niezwykła impreza w tramwaju, który przemierza cały Kraków. To dobra okazja do tego, by poznać nowych ludzi z branży, a także porozmawiać z prelegentami znanymi na całym świecie.

Organizatorzy nie kryli zadowolenia po drugiej edycji i zarazem po drugim sukcesie Mobiconfa. Ogłosili już datę nastepnej konferencji: odbędzie się ona w dniach 6-7 października 2016, oczywiście w Krakowie.

Think Apple było patronem medialnym wydarzenia.

Mac od ręki i w super cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: