Nowe “magiczne” akcesoria do Maca: Magic Keyboard, Magic Trackpad 2 oraz Magic Mouse 2

Mateusz Majewski   14 października 2015

apple-magic-keyboard-mouse-2-trackpad-2

Wraz z aktualizacją linii iMaców, Apple zaprezentowało zestaw nowych akcesoriów: Magic Keyboard, Magic Trackpad 2 oraz Magic Mouse 2.

berrolia

Przeprojektowane akcesoria odznaczać się mają nową, wzmocnioną konstrukcją uzyskaną przy pozbyciu się jednorazowych baterii (AA), a zastąpieniem ich litowo-jonowymi bateriami do wielokrotnego ładowania. Nowe akcesoria łączyć się będą przez interfejs Bluetooth, jednak ich konfiguracja odbywać się będzie poprzez jednorazowe podłączenie kablem Lightning do komputera.

Jak twierdzi Apple, w przypadku wszystkich akcesoriów, bateria po minucie ładowania powinna wystarczyć na około godzinę pracy, a pełne, dwugodzinne naładowanie ma pozwolić cieszyć się energią nawet przez miesiąc.

Magic Keyboard

magic-keyboard

Apple Magic Keyboard wydaje się kopią klawiatury zastosowanej w 12-calowych MacBookach. Poprzez nożycową budowę, każdy z klawiszy zawsze klikać będzie się pod tym samym kątem, co ma gwarantować większą stabilność kliknięcia. Pomóc w tym ma także obniżony profil klawiatury wymagający mniejszego wkładu siły przy pisaniu.

butterfly-mechanism

Magic Mouse 2

magic-mouse-2-apple

Nowa mysz Apple to nic innego jak poprawiona wersja Magic Mouse pierwszej generacji. Różnic jest naprawdę mało: oprócz wcześniej wspomnianej zmianie sposobu zasilania, Apple zmodernizowało w niej również ogólną konstrukcję oraz dolną powierzchnię, dzięki której powinno się łatwiej przesuwać myszką po biurku.

Magic Trackpad  2

magic-trackpad-2

Gładzik Apple Magic Trackpad 2 doczekał się sporego odświeżenia. Przede wszystkim wprowadza Force Touch, technologię wyczuwającą mocniejszą siłę nacisku palca na powierzchnię panelu dotykowego. Otwiera to nowe możliwości w grach czy aplikacjach. Dotychczas, sam system OS X posiada bowiem bardzo mało sposobów wykorzystania tej technologii.

By uzyskać maksymalnie komfortową pracę, powierzchnia nowego gładzika Apple, zwiększona została o 29% względem poprzednika i cechuję się jednakowo czułym na kliknięcie szkłem edge-to-edge, czyli taflą sięgającą do samych brzegów. Tak jak w przypadku nowej klawiatury, gładzik ten zyskał niższy niż w poprzedniej wersji profil, pozwalając na bardziej naturalne korzystanie i smuklejszy wygląd.

Przeczytaj też: 

Źródło: Apple

ZENS Liberty Glass Edition - już dostępna w Polsce!

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Uwielbiam macOS i staram się być obiektywny. Wideo i foto. Windsurfing, żeglarstwo, podróże. Twitter: @add_mean

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: